Gennadi Ever kiitleb heade kapo-suhetega

25. september 2001, 07:58

Tallinna linnavolikogu liige Gennadi Ever, kes viibib vahi all kahtlustatuna oma äripartneri Vitali Haitovi mõrva tellimises, on uhkustanud väitega, et tema head suhted kaitsepolitseiga lükkavad kahtlustused ümber, kirjutab Postimees.

Oma head läbisaamist kaitsepolitseiga on Ever salatsemata ja korduvalt reklaaminud nii Tallinna linnavolikogu liikmete kui oma äripartnerite seas.

Kaitsepolitsei ja ärimees Everi suhetest annab Postimehe andmetel kinnitust ka 3. septembri pärastlõunal aset leidnud sündmus.

Vaid mõni tund pärast seda, kui raadiost oli maha hõigatud keskkriminaalpolitsei teade, et meediaärimees Haitovi mõrva uurimises on saavutatud esimene edusamm, kohtusid Tallinna kesklinnas Ever ja kaitsepolitsei osakonnadirektor Janis Muru.

Postimehe andmetel fikseeris toonase kohtumise keskkriminaalpolitsei, kes nädal tagasi võttis vahi alla ka Everi enda, kahtlustades teda Haitovi tapmise tellimises.

Eile keeldus keskkriminaalpolitsei Everi ja Muru kohtumist kinnitamast ja teatas politseiameti pressibüroo juhi Indrek Raudjala vahendusel, et ei vasta provotseerivatele küsimustele.

Postimees on saanud ka viiteid selle kohta, nagu sooviks kaitsepolitsei Haitovi mõrva edaspidi ise uurida, kuid mingit ametlikku kinnitust ega samme ses suunas pole.

Üks Tallinna linnavolikogu liikme, politseiameti endise peadirektori Ain Seppiku kinnitusel on Ever talle omavahelistes vestlustes korduvalt teatanud, et on heades suhetes nii rea- kui kaitsepolitseiga, läbisaamist hakkas ta rõhutatult reklaamima just 6. septembri volikogu istungi ajal.

Kolm päeva varem oli keskkriminaalpolitsei avalikustanud, et vahistas kaks Leedu kodanikku, keda süüdistatakse Haitovi palgamõrva täideviimises.

Vastuseks Postimehe küsimusele, mis võiks olla Everi ja kaitsepolitsei töise suhte aluseks, vihjasid mitu allikat võimalusele, et kui Ever oli teatava kompromiteeriva info abil kaitsepolitsei lõa otsas, saanuks teda kasutada vältimaks liigse ühtsuse teket kohalikus vene kogukonnas. Selle versiooni võimalikkust kinnitab kaudselt Everi päevapoliitiline tegevus, mille tõttu ta on pälvinud kohalikelt vene poliitikutelt etteheiteid venelaste ühtsuse lõhestamises.

Allikate sõnul ei ole välistatud, et kaitsepolitsei võis olla huvitatud ajalehe Estonija suhtes teatava mõju omamisest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing