Kaitseministeeriumi valitsemisala kulutused kavandatud üle kolmandiku suurenema

12. oktoober 2001, 15:32

Järgmise aasta eelarves on kaitseministeeriumi valitsemisala kulutused kavandatud 38% suuremaks kui käesoleval aastal.

Kaitseministeeriumi valitsemisala kuludeks on eelarvesse planeeritud 1,63 miljardit krooni.

Suurimaks kuluallikaks on ligi 352 miljoni krooni väärtuses kaitseministeeriumi investeeringud, mis jagunevad ehituseks, remondiks ja soetusteks. Olulisemateks ehitusobjektideks on ajateenijate kasarmud ja staabihooned. Soetustest on olulisel kohal korterite ost kaitseväelastele ja ohvitseridele rohkem kui 208 miljoni krooni eest.

Investeeringud suurenevad võrreldes käesoleva aastaga 76%.

Kaitseministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Madis Mikko ütles, et eelarve prioriteediks on infrastruktuuri arendamine. Palgatõusu kaitseministeeriumi haldusala eelarvesse planeeritud ei ole, sest leidis aset möödunud aastal, ütles Mikko.

Teise suure tüki eelarvest, ligi 300 miljonit krooni peaks eelarve projekti kohaselt endale saama maavägi. Kulutused maaväele kasvavad tänavusega võrreldes 11%.

Ainsana vähenevad 16% kulutused rahvusvagelistele missioonidele. Mikko sõnul on eesmärgiks rahvusvahelise koostöö kontsentreerimine. 'Kunagi püüdsime osa võtta võimalikult paljudest missioonidest, et saada ülevaadet, mis maailmas toimub,' märkis Mikko. Nüüd hakkab Eesti kaitsevägi osalema valitud missioonidel suuremate gruppidega. Tähtsal kohal selles valdkonnas on Balti koostöö.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing