BRSi juht Burkhardt keeldub konkurendi äriplaanist

17. oktoober 2001, 08:22

Eesti Raudtee erastanud Baltic Rail Servicese (BRS) juhatuse esimees Edward A. Burkhardt kinnitas, et erastajad pole huvitatud konkurentide äriplaanist, kirjutab Postimees.

Burkhardt märkis, et BRSi juhatus pole mingeid otsuseid kunagi teinud, mis oleksid seotud Raudtee Erastamise Rahva ASi (RER) äriplaani omandamisega.

?Seda võisid teha BRSi Eesti-poolsed osanikud, kuid mitte mingil juhul BRS,? rääkis Burkhardt. ?Meil pole teiste äriplaani millekski tarvis.?

BRSi ühe osaniku Jüri Käo kinnitusel pole BRS sõlminud RERiga ühtegi kirjalikku lepingut ega kokkulepet, mille alusel peaks BRS pärast Eesti Raudtee omandiõiguse üleminekut RERi äriplaani ära ostma või mingit valuraha maksma.

?Tõsi on, et me oleme kohtunud kõigiga ja arutanud igasuguseid konstruktsioone, sellest on tekkinud ka praegused spekulatsioonid,? rääkis Käo BNSile.

Käo sõnul kulutasid nii Eesti Raudtee lõplikult erastanud BRS kui ka RER erastamisprotsessis komplitseeritud äriplaane koostades palju aega ja raha. ?Nii palju kui ma olen kuulnud, on RERil päris hea äriplaan. Jutud, mis on räägitud, on huvitavad,? märkis ta.

Käo sõnul tundis ka RER huvi BRSi äriplaani vastu ja omavahelistel kohtumistel on juttu olnud sellest, et ühe firma erastamisvõidu korral võiks võitja kasutada mingil määral ära ka teise firma äriplaani. ?Kuid me pole sel teemal edasi läinud. Muidugi me ei välista, et kui on huvitav pakkumine, siis me sellega tutvume, kuid täna on vara öelda, kas siin on midagi või mitte,? lausus Käo.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing