Mõis peab ?eri rahajagamist õigeks

01. november 2001, 08:07

Tallinna endine linnapea Jüri Mõis peab loomulikuks, et linn eraldas 21 miljonit krooni integratsioonikuludeks ja andis vene poliitikust abilinnapea Leivi ?eri haldusalas olevale turvalisus- ja integratsiooniametile selle kasutamiseks vabad käed, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Koalitsiooni olulisim küsimus on, kuidas koalitsioonileping välja näeb. Iga punkti täitmine lepingus on raha küsimus,? ütles Mõis Eesti Päevaleht Online?ile.

Mõisa sõnul pole siiski tõsi, et ta oleks linnapeana vene poliitikuid Eestimaa Ühendatud Rahvaparteist (EÜRP) integratsiooniks mõeldud raha abil võimuliidule sõnakuulekaks ostnud.

?Ei. Niisugust kaupa ma ise küll ei teinud. Te panete mööda linnavalitsuses valitsevate suhete ja õhkkonna suhtes,? ütles Mõis. Linnavalitsuse otsuse integratsioonikuludeks 21 miljoni krooni eraldamise kohta kiitis heaks ka volikogu.

Mõis tunnistas, et linnapeana ta integratsiooni summasid jaganud komisjonidega kokku ei puutunud.

?Raha kasutamise üle otsustasid spetsialistid inimeste seast, keda rahvas oli linnavalitsusse valinud. Spetsialistid otsustasid, kuidas seda jagada,? selgitas Mõis. ?Ma ei arva, et need kulutused oleksid rohkem ebaloogilisemad, kui teised eelarve kulutused. Need olid mõistlikumad, kui Eesti minek EXPO näitusele, kuhu USA näiteks ei läinud või GIBBile makstud summad.? (Suurbritannia firma GIBB LTd. nõustas Eesti Raudtee müüki ja sai selle eest kokku 75,1 miljonit krooni ? toim.)

Raha kasutamist otsustavate komisjonide liikmete seas on seas mitmesuguste õppeasutuste ja instituutide juhtivtöötajaid, kes otsustasid omaenda esitatud projektidele raha eraldamist.

?Ma saan sellest probleemist aru. See on väikese ühiskonna viga. Komisjonides on inimesed, kes on ise aktiivsemad,? ütles Mõis. Sellist otsustamist iseloomustab Mõis korruptiivse asemel korporatiivsena.

?See on alati nii, ka teiste eelarvekulude puhul. Kõik linnavalitsused, kus on reformierakondlasest linnapea, saavad riigieelarvest toetust sotsiaalobjektidele,? märkis Mõis. Ta tõi näiteks Tartu veekeskuse ning Haapsalu gümnaasiumi ja võimla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing