Valitsuskoalitsioon ähvardab laguneda

10. detsember 2001, 08:16

Isamaaliit ja Mõõdukad nõuavad täna koalitsiooninõukogul Reformierakonna lahkumist valitsusliidust, kui viimane ei loobu Tallinnas koos Keskerakonnaga uue võimuliidu loomisest, kirjutab Eesti Päevaleht.

?On üsna tõenäoline variant, et kui Tallinnas hakatakse looma Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsiooni, siis peab Reformierakond lahkuma võimuliidust ka riigi tasandil,? lausus Mõõdukate peasekretär Tõnu Kõiv. ?Kindel on see, et midagi peab kindlasti muutuma.?

Kõivu sõnul astus Reformierakond Tallinnas koalitsioonipartnereid ette hoiatamata radikaalseid samme, mida pole võimuliidu partneritele siiamaani kuidagi selgitatud.

?Selgitusi oleme kuulnud vaid ajakirjanduse vahendusel ja see on meie jaoks ilmselgelt ebapiisav,? ütles Tõnu Kõiv. ?Ma siiski loodan, et erimeelsused lahenevad, sest nagu me oleme aru saanud, pole Reformierakond Tallinnas Keskerakonnaga koalitsiooni loomise suhtes ühtne. Esmalt üritame Reformierakonna põhjendused ära kuulata.?

Isamaaliidu fraktsiooni esimehe Tiit Sinissaare sõnul on arutluse all olnud ka variant kutsuda mõned Reformierakonna ministrid valitsusest tagasi. ?Kui Reformierakond leiab, et Keskerakonnaga peab koos olema, siis tuleb ka meil samme astuda,? ütles ta.

Sinissaare kinnitusel soovib Isamaaliit eelkõige teada saada Reformierakonna Tallinna võimuliidust lahkumise otsuse motiive. ?Tahame teada, kas ühe erakonna sees on mitu erakonda või üks pool lihtsalt ei kontrolli teist,? ütles Sinissaar.

Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Andres Taimla loodab, et Isamaaliit ja Mõõdukad kaaluvad probleemi riigi seisukohalt ja jätavad Tallinna võimutüli kõrvale.

?Ma usun, et Isamaaliit on praegu väga solvunud, nagu Reformierakond mitmel korral varem Isamaaliidu peale. Solvumise tõttu võib Isamaaliit võtta vastu otsuseid, mis pole riigile kasulikud,? ütles Taimla.

Taimla sõnul on kokkulepe Isamaaliidu ja Mõõdukatega võimalik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing