Stockholmist startinud eesti ajakirjanikega lennuk kärssas

13. detsember 2001, 08:14

Stockholmist Madridi lennanud Finnairi lennuk pöördus põlengukahtluse tõttu eile õhtul 10 minutit pärast õhkutõusmist tagasi lennuväljale, pardal olnud Eesti Päevalehe ajakirjaniku sõnul reisijad ohus polnud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kell 15.50 Helsingist väljunud ja Stockholmi kaudu Madridi sõitnud lennukil hakkasid pärast Arlanda lennuväljalt startimist tööle suitsuandurid ja lennukis oli tunda kärsahaisu.

Eesti Päevalehe ajakirjaniku Raivo Murde sõnul naasis lennuk kohe lennuväljale.

?Maandusime ülikiiresti mingile lennuvälja tagavararajale,? rääkis järgmist reisi oodanud Murde. ?Lennukile sõitsid järele tuletõrjeautod ja see ruleeriti Finnairi angaari.?

Murde sõnul lennuki salongis tuld näha ei olnud. Reisijail paluti lennukist väljuda ning neile lubati, et poole tunni jooksul leitakse uus lennuk, mis neid Madridi toimetab.

Poole tunni pärast aga teatati, et aega kulub veel pool tundi.

?Ega see meeldiv olnud,? vastas Murde küsimusele, kas reisijates tekitas lennukis juhtunu hirmu. ?Aga mingit paanikat ei tekkinud.?

Uude lennukisse minekul teatati reisijatele, et lennukil oli veesoojendi üle kuumenenud.

Eestlastest viibisid lennukis lisaks Murdele Äripäeva, Eesti Ekspressi ja ajakirja Tehnika Maailm ajakirjanikud ning firma Toyota Baltica esindaja. Samuti olid pardal üks ajakirjanik Leedust ja neli Lätist.

Ajakirjanikud sõitsid Hispaaniasse Malagasse proovima uut sõiduautot Toyota Corolla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing