PM: Praamiliinihuviliste arvutused on ebatäpsed

09. jaanuar 2004, 08:27

Mandri ja saarte vaheliste praamiliinide konkursil osalevast neljast ettevõttest ei ole ükski esitanud korrektseid arvutusi.

Seetõttu ei suuda neid hindav komisjon otsustada, kas pakkumised vastavad tingimustele, kirjutab Postimees.

Komisjoni esimehe, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Andres Tindi sõnul kvalifitseerusid kõik neli pakkumist Virtsu-Kuivastu ja Rohuküla-Heltermaa liinide opereerimiseks, mis tähendab, et pakkumiste tegijad vastasid ministeeriumi esitatud nõudmistele.

Praegu ollakse eri meelel aga selles, kas pakkumised vastavad oma sisult neile esitatud tingimustele. Probleemiks on see, et kõigis pakkumiste arvutustes ei ole reiside arv igal pool ühesugune. «Vahed ei ole küll suured, kuid küsitav on, milliseid summasid siis tõe pähe võtta,» lausus Tint.

Seetõttu ei ole tema sõnul veel ka selge, kas pakkumised osutuvad sobivateks ning kas konkursiga saab edasi minna või tuleb võistupakkumine uuesti korraldada.

Komisjon koguneb pakkumiste sobivust kaaluma uuesti tuleval nädalal ning siis langetatakse ka otsus, mis asjast edasi saab. «Välistada ei saa ka võimalust, et konkurss tuleb uuesti korraldada,» märkis Tint.

Suuresti just seekordse pakkumise luhtumisele ning uuele konkursile loodab ka praegu praamiliine opereeriv Saaremaa Laevakompanii (SLK). Ettevõte ise konkursil ei osale, sest pidas selle tingimusi vastuvõetamatuteks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing