EPL: Riigireservi varu väheneb

02. aprill 2004, 08:00

Siseminister Margus Leivo sai eile valitsuskabinetilt toetuse töötada välja uus, tänapäevane julgeolekuvarude ideoloogia.

?Meil kehtib 1994. aastal vastu võetud riigireservi seadus, mille eeskuju oli võetud Soome seadusest ning selle ideoloogia oli omakorda pärit Teise maailmasõja ajast,? ütles siseminister Leivo Eesti Päevalehele. ?Konfliktide ja kriiside iseloom ja põhjused on muutunud ja uus seadus peaks neist lähtuma.?

Ta tõi näiteks, et julgeolekuvarud peavad tagama valmisoleku looduskatastroofide puhul, nagu suur torm või ka mullune üleujutus Ida-Virumaal. ?Väikeste asjade puhul saab abi naabritelt, kuid kuni see kohale jõuab, peame ise toime tulema ning selleks ka varudega valmistuma,? lausus Leivo. ?Loomulikult on sõjaolukord üks komponent, millega tuleb arvestada.?

Siseministri sõnul ei ole Eesti ka nii rikas, et senises mahus julgeolekuvarusid hoida.

Riigireservi arengustrateegia peab siseminister esitama valitsuskabinetile 15. juuniks ja ettepanekud seaduste muutmiseks 1. novembriks.

?Arutasime juba jaanuaris kriisikomisjoniga riigireservi seaduse muutmise vajadust ning kavandasime oma ettepanekutega mais välja tulla, aga nüüd tuli see kõik kuu aega varem,? ütles Leivo.

Riigi viljareservi põhiosa otsustas valitsuskabinet põllumajandusministeeriumi ettepanekul hakata hoidma AS Eesti Viljasalve laos ning kuni kaks muud hoiukohta valitakse pärast põhjalikku usaldusväärsuse kontrolli. See peab pärast põhjalikku auditit olema tehtud esimese poolaasta jooksul.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing