PM: Kõrgemad dividendid lahendaks Eesti Telekomi patiseisu

17. mai 2004, 08:03

Riik võib TeliaSonera pakkumise vastu võtta, kui homsel Eesti Telekomi aktsionäride üldkoosolekul lepitakse kokku kõrgemates dividendides.

Aktsionärid kahtlevad üha enam ülevõtmise õnnestumises ning Eesti Telekomi (ET) aktsia börsil odavneb, sest tehingu peamised osapooled TeliaSonera ja Eesti riik on endiselt aktsia hinna osas jäikadel positsioonidel, kirjutab Postimees.

Rahandusminister Taavi Veskimägi on korduvalt kinnitanud, et suuromaniku TeliaSonera pakutud 111,3kroonisest aktsiahinnast ja kaheksakroonisest dividendist riigile oma 27protsendilisest osalusest loobumiseks ei piisa.

Ühispanga analüütiku Sven Kunsingu hinnangul annaks kõrgemad dividendid siiski lootust tehinguni jõuda. «Raha telekomil nende maksmiseks on,» ütles Kunsing. ET jaotamata kasum ulatub 2,6 miljardi kroonini ehk on 19 krooni aktsia kohta.

Ka minister Veskimägi kinnitas reedel, et vaadates telekomi kapitalistruktuuri ja selle korrastamise võimalusi, saab maksta tunduvalt enam dividende. «Oleme alati vaadanud hinda ja dividendi koos ? seega muudaks dividendi suurendamine pakkumise atraktiivsemaks.»

Valitsus loodab kinnitamata andmetel Eesti Telekomi osalusest teenida ligi pool miljardit krooni rohkem kui TeliaSonera aprillis pakkus ehk koos dividendidega oodatakse ligi viit miljardit krooni.

Trigon Capitali investeerimisjuhi Toomas Reisenbuki hinnangul võib TeliaSonera siiski veel ka aktsia hinda kergitada. «Lahenduse tooks ilmselt ka kõrgem dividend,» lisas Reisenbuk. «Praegu tundub, et mõlemad pooled proovivad professionaalidena paremat hinda küsida.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing