Clear Channel sai riigikohtult positiivse lahendi

Inno Tähismaa 21. juuni 2004, 11:37

Välireklaamifirma Clear Channel sai riigikohtult positiivse lahendi seoses kaebustega Tallinna linnaosavalitsuste vastu.

Riigikohtu 18.juuni määruse kohaselt tuleb Tallinna halduskohtul jätkata välireklaamiettevõtja Clear Cahnnel Estonia OÜ kaebuse menetlust Tallinna linnaosavalitsuste vastu.

Clear Channel Estonia OÜ tegevdirektor Indrek Tappo ütles pressiteate vahendusel, et on vastumeelt, kui Tallinna välireklaamiturgu jagatakse meetmetega, mis ei rajane ausal konkurentsil. ?Pärast märtsikuist esimest kohtulahendit, kui Tallinna halduskohus tuvastas Unicomi ja Kristiine linnaosa valitsuse vahelise lepingu tühisuse, jätkame lootusrikkalt,? lisas Tappo, ?meie vaidlus linnaosavalitsustega on avalik-õiguslik vaidlus, mis kuulub halduskohtu pädevusse.'

Kohtuskäimise taga asjaolu, et linnaosavalitsused eelistasid Unicomi teistele välireklaamiettevõtjatele. Linnaosavalitsused ei kuulutanud lepingute sõlmimiseks välja avalikku konkurssi, kus kõigil reklaamifirmadel oleks olnud võimalus osaleda. Samuti on Unicomiga sõlmitud lepingutes ühepoolsed sätted, et Unicomi reklaamipindade läheduses ei tohi olla konkurentide reklaamkonstruktsioone. Unicomiga ei sõlminud lepingut vaid Tallinna Kesklinna Valitsus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing