PM: Tallinna hotellid on suveks välja müüdud

14. juuli 2004, 09:08

Hoolimata jahedast ilmast on Tallinna hotellid juulis välja müüdud ning pealinnas öömaja leidmine keeruline.

Sokos Hotel Viru müügi- ja turundusjuhi Annely Hendriksoni sõnul jätkub neil kliente ka vihmaste ilmade aegu. «Juulis on nädalavahetustel vaid mõni üksik tuba vaba,» ütles ta Postimehele. «Tänavu on külastajaid isegi viiendiku võrra enam kui mullu.»

Kui ilmad on kehvad, tuleb turistide Eestisse meelitamisel Hendriksoni sõnul lihtsalt rohkem vaeva näha ja neile lisaks vanalinna tutvustamisele pakkuda näiteks kultuuriüritusi või muud meelelahutust.

Scandic Hotels Eesti müügijuhi Killu Maidla kinnitusel on ilma tõttu küll tühjemad rannahotellid, kuid Tallinnas vihm majutusasutuste täitumust ei vähenda. «Pigem on tänavu olukord vastupidine ning klientide puuduse üle küll kurta ei saa,» ütles Maidla. «Juulis pole näiteks suuremale seltskonnale enam kohti pakkuda.»

Reval Hotelligrupi turundusjuhi Merit Mägi sõnul on nende neli Tallinnas asuvat hotelli juulis välja müüdud. «Üksikuid kohi võib mõneks päevaks siiski veel leida,» lisas Mägi. «Viletsaid ilmu kompenseerivad kultuuriüritused ja loodusmatkad.»

Mägi hinnangul aitavad hotelle täita ka uued lennuliinid. «Välismaalaste seas on praegu Baltimaad tänu Euroopa Liidu laienemisele väga populaarsed,» ütles Mägi.

Killu Maidla sõnul külastab Eestit üha enam turiste Inglismaalt ja Saksamaalt. «Soomlaste osakaal on viimastel aastatel pidevalt kahanenud,» ütles Maidla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing