Maaettevõtjad taotlesid PRIAst 106,6 mln kr toetust

30. august 2004, 11:31

Maaettevõtjad esitasid Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA) 103 taotlust, milles soovisid saada 106,6 mln krooni toetust.

PRIA teatel on maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise toetuseks tänavuse ja järgmise aasta kohta võimalik jagada 87 mln krooni. Algselt oli plaanis taotlusi vastu võtta 8. oktoobrini, kuid kuna nelja esimese päeva jooksul taotleti toetust suuremas summas, kui seda jagada on, siis lõpetati taotluste vastuvõtt ennetähtaegselt, 26. augustil.

Pooled taotlejad küsisid toetust maaturismi arendamiseks, aga lisaks sellele sooviti toetuse abil investeerida puidu töötlemise seadmetesse, laohoonetesse ja kuivatitesse ning edendada käsitööd. Maakondade lõikes laekus kõige rohkem taotlusi, kokku 17, Tartumaalt.

Taotlused vaadatakse läbi nende esitamise järjekorras ja toetus määratakse projektidele, mis vastavad toetuse saamise nõuetele.

Riikliku arengukava (RAK) meetme 3.3 eesmärk on arendada maapiirkondades mittepõllumajanduslikku tegevust. Toetatavad valdkonnad on maaturismi arendamine, käsitöönduslik tegevus, teenuste osutamine ja toiduainete töötlemine. Toetust võib saada kuni 50% investeeringu käibemaksuta maksumusest, maksimaalselt 1,56 mln krooni ühe taotleja kohta aastas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing