Tallinn korraldas mullu 875 riigihanget

28. veebruar 2006, 11:56

Tallinna linna ametid ja ametite allasutused, linnaosa valitsused ning linna äriühingud korraldasid 2005. aastal kokku 875 riigihanke pakkumismenetlust.

Tallinna linnavolikogu kantselei, linnakantselei, keskraamatukogu, ametite ja ametite allasutuste, linnaosade valitsuste ja linna äriühingute poolt korraldatud kokku 875 riigihanke pakkumismenetlusest 261 olid avatud menetlused, kolm piiratud menetlused, üheksa väljakuulutamisega läbirääkimistega menetlused, 81 väljakuulutamiseta läbirääkimistega menetlused ning 521 alla piirmäära lihtmenetlused.

Tallinna ametiasutustest korraldas enim riigihankeid Kommunaalamet (118), riigihangete arvult järgmised on Haridusamet (98), Linnakantselei (61) ja Linnaplaneerimise Amet (54). Seitsmest linna äriühingust korraldas enim riigihankeid Ida-Tallinna Keskhaigla - 112 hanget.

Riigihangete korraldamise probleemideks olid jätkuvalt riigihangete seaduse tõlgendamine, samuti tõrked Riikliku riigihangete registri töös.

Hange vaidlustati 13 juhul, Riigihangete Amet rahuldas neist kuuel juhul ning viiel jättis vaidlustamise rahuldamata, kahel korral loobus vaidlustaja.

Vaidlustuste tekkimise põhjuseks on vähene turu tundmine, mille tulemusena esitatakse pakkujatele liiga kõrged kvalifitseerimise nõuded ning riigihangete spetsifikatsioonid ja lähteülesanded on puudulikult koostatud ja mitmetimõistetavad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing