EPL: Venelased paneksid raudteesse miljardeid

20. aprill 2006, 07:23

Vene investeerimisfirma juht ja omanik Sergei Generalov kinnitas soovi investeerida Eesti Raudteesse ning Muuga või Sillamäe sadamasse vähemalt 100 mln eurot.

Venemaa rikaste edetabelis 126. kohal paiknev Generalov kinnitas eile huvi BRSi 66protsendilise osaluse omandamise vastu Eesti Raudtees. Generalovi sõnul on firma peamine huvi siiski konteinerveod raudteel läbi Eesti sadamate. Prominvestorsi asepresident Vladimir Ašurkov on varem öelnud, et transiit Eesti sadamate kaudu võiks tuua ajalise kokkuhoiu Venemaa ning Lääne-Euroopa konteinervedude vahel, kirjutab Eesti Päevaleht.

Generalovi sõnul uurib firma võimalusi Muuga sadamasse konteinervedude terminali rajamiseks. Lisaks käivad juba praegu läbirääkimised Sillamäe sadamaga sinna terminali rajamiseks. Kõnelusi Vene investeerimisfirmaga kinnitas ka Sillamäe sadama üks omanikke Tiit Vähi.

Investeerimisel Eesti Raudteesse on raha Generalovi sõnul küll oluline, aga mitte kõige tähtsam küsimus. 'Meie investeeringuks võiks jämedalt olla vähemalt 100 miljonit eurot,' ütles ta.

Generalov esitas majandusminister Edgar Savisaarele eile oma tegevusplaani juhuks, kui firma omandab osaluse Eesti Raudtees. Minister Savisaare sõnul sisaldas see ettepanekuid, kuidas lahendada konfliktsituatsiooni Eesti Raudtee praeguste omanike – riigi ja BRSi – vahel. Savisaare sõnul pakkus Generalov ka välja ettepanekud, kuidas lahendada Eesti Raudtee infrastruktuuri investeeringute küsimust.

Samuti Generaloviga kohtunud majandusministri nõuniku Heido Vitsuri sõnul on ministeeriumi läbirääkimised Prominvestorsiga jõudnud kaugemale kui teiste osapooltega, kes Eesti Raudtee osalusest huvitatud on.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing