EL kavatseb taastada Läänemere tursavarud

27. juuli 2006, 14:21

Euroopa Komisjon võttis esmaspäeval vastu ettepaneku, mis puudutab Läänemere kahe tursapopulatsiooni varude taastamist ja kalade püüki.

'Mitmeaastane kava on täielikus kooskõlas meie kohustusega viia ellu pikaajaline eesmärk taastada kalavarude selline tase, mis tagaks aasta-aastalt stabiilse püügi ja võimaldaks kalastustegevust jätkata. See kinnitab ka meie soovi kindlustada kalanduse bioloogiline, majanduslik ja sotsiaalne säästlikkus,' ütles Euroopa Komisjoni kalanduse ja merenduse volinik Joe Borg.

Komisjon teeb ettepaneku vähendada kalastussuremust Läänemere lääneosa tursapopulatsiooni puhul tasemeni 0,6 ja Läänemere idaosa tursapopulatsiooni puhul tasemeni 0,3. Need tasemed on piisavalt madalad, et võimaldada kalavarudel taastuda jätkusuutliku tasemeni, ning piisavalt kõrged, et tagada suur saagikus kaluritele.

Lisatud on ka läbivaatamisklausel, mille kohaselt võib kalastussuremuse miinimumtasemeid uute teaduslike soovituste puhul muuta. Läänemere tursavarude mitmeaastase kava väljatöötamise aluseks on ulatuslikud konsultatsioonid huvirühmade ja asjaomaste liikmesriikidega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing