Sakala: Viljandi autoturg jaotub ümber

07. september 2006, 08:29

Viljandi automüügiturul leiavad aset olulised muudatused, sest varem nelja autotootjat esindanud Marki Auto omanik müüs ettevõtte Tartu firmale.

Aktsiaseltsi Marki Auto, kes turustas Viljandis Hyundai, Nissani, Renault’ ja Fiati kaubamärki kandvaid sõidukeid, omandas aktsiaselts Valoor. Tegemist on seni ainult Tartus tegutsenud Toyota esindajaga, mis omakorda kuulub Tallinnas ja Pärnus seda marki autosid turustavatele aktsiaseltsidele Amserv Auto ja Elke Grupp. Juunis sõlmitud tehingu hinda osapooled ei avalda, kirjutab Sakala.

Marki Auto endine omanik ja juhataja Heinar Mirka ütles, et mullu veidi alla miljoni krooni puhaskasumit teeninud ettevõtte müügi põhjused olid esmajoones isiklikud.

'Olen aastaid kaheksa tundi päevas Marki Autoga tegelnud, aga eks mul ole vanust ka juba omajagu. Meil on veel kaks ettevõtet, Marki Haldus ja Marki Transport, arendame neid edasi,' kõneles Mirka.

Valoori juhataja Vallo Jürisoo jutu järgi hakkab Karula teeristis asuv autokeskus edaspidi müüma ainult Toyotasid. 'Tegemist on Eesti edukaima automargiga ja viljandimaalasedki ootavad korralikku Toyota esindust,' sõnas ta.

Seni Viljandis Toyotade müügi ja hooldusega tegelnud osaühingu Unistar Auto juhataja Jaanus Tensing lausus, et Tartu ettevõtte otsus siinsele turule tulla oli ettevõttele ootamatu. 'Valoor oli meie koostööpartner, kelle kaudu tellisime autosid. Meie suhtes tehti see otsus tagaselja,' lausus ta.

Valoori tuleku tegelikke põhjusi ei tule Tensingu meelest otsida Viljandist ega Tartust, vaid Eesti autoturul valitsevast konkurentsist. 'Otsus on tehtud Tallinnas. Unistar Auto kuulub samasse gruppi kui Carman Autokeskus, kes ehitab praegu Tallinnas Tartu maantee äärde suurt salongi. Seal hakatakse tegelema Toyotade hooldusega. Ilmselt kardeti pealinnas, et meie kaudu võib ka Toyotade müügi õigus sinna libiseda.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing