Maade skandaal segab Riigikogu tööd

Annika Matson 11. oktoober 2006, 18:19

Maavahetustega seotud skandaal segab
Riigikogu keskkonnakomisjoni tööd, ütles komisjoni esimees Tõnis Kõiv.

Esmaspäeval pidi komisjonis tutvustatama maa ostueesõigusega erastamise korda ja seda pidi tegema maa-ameti juht, aga tema on vangis. Teda ei saanud asendada ka keskkonnaminister, kes oli tagasi astunud, rääkis Kõiv.
Ta lisas, et see ei ole normaalne olukord kui kõrge riigiametnik on pandud vangi ning vangistuse põhjuste kohta on avalikkusele antud väga vähe infot. Avalikkus on praegu infonäljas, mis tekitab erinevaid spekulatsioone, lausus Kõiv. Tema sõnul ootab keskkonnakomisjon, et uurimisorganid annaksid viimasel ajal toimunud vahistamiste põhjuste kohta rohkem infot. „Siis ei ole vaja ka mõistatada, et kus kivi all vähid peidus on,” lisas Kõiv.

Uued vahistamised annavad spekulatsioonidele aina uut hoogu, kommenteeris Kõiv teadet Ants Mangluse vahistamisest. Tema sõnul visatakse poliitikute seas juba ka nalja, et kas praegu välismaal puhkusel viibiv eksminister Villu Reiljan ostis ühe või kaheotsa pileti. See on muidugi ainult aasimine, sest tegelikult oli Reiljanil plaan pärast presidendivalimisi puhkusele minna, rääkis Kõiv.

Ants Manglus on Rahvaliidu liige. Küsimusele miks maaskandaali keskmesse on sattunud Rahvaliidu liikmed, vastas Kõiv: „No mine tea miks. Las edasi mõtleb igaüks juba oma rikutuse piires. Mina rohkem ei kommenteeri”.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. October 2006, 18:54
Otsi:

Ava täpsem otsing