Putin sõidab Riiga Chiraci sünnipäeva tähistama

28. november 2006, 17:00

Venemaa president Vladimir Putin võib Riiga
minna pärast NATO tippkohtumist 29. novembril, et õnnitleda Prantsusmaa
presidenti Jacques Chiraci.

Putin on toonud oma visiidi ettekäändeks soovi õnnitleda sünnipäeva puhul Prantsusmaa presidenti Jacques Chiraci, kirjutas BBN.
Mitmed analüütikud ja diplomaadid ütlevad, et Putin vähendab sellisel juhul tippkohtumise tähtsust mitte ainult Läti vaid kogu allianssi jaoks.

Mitteametlike allikate sõnul on Putini võimaliku visiidi kavandanud presidendi kantselei. Kantselei on soovitanud Putinil kohtuda ka Läti presidendi Vaira Vike-Freibergaga. Seni ei ole keegi veel Moskvast seda infot kinnitanud.

Putinil on juba Läti viisa olemas. "Situatsioon on väga komplitseeritud, me ei tea, kuidas see lõppeb," ütles anonüümseks jääda soovinud kõrge ametnik.
Vike-Freiberga pressisekretär keeldus kommentaaridest.

"See on šokeeriv. Putin proovib saboteerida tippkohtumist," märkis Ameerika transitsioonidemokraatiate projekti direktor Bruce Jackson. Mitmed Ameerika diplomaadid võtavad Putini võimalikku visiiti kui halba uudist.

On võimalik, et Vike-Freiberga ei saanud keelduda Chiraci ekstsentrilisest soovist kohtuda Putiniga, kuid selline kohtumine vähendaks Riias toimuva sündmuse tähtsust, mille nimel Vike-Freiberga pikka aega on töötanud.

Riia tippkohtumine sümboliseerib seda, et töö vaba ja ühinenud Euroopa nimel on lõppenud. Putin aga sümboliseerib vastupidist, eriti nüüd, kus ta pole andnud vastust Anna Politkovskaja ja Aleksander Litvinenko mõrvade kohta.

Huvitaval kombel kirjutab ka Suurbritannia ajaleht The Guardian täna ilma allikatele viitamata, et Suurbritannia peaminister Tony Blair kavatseb kohtuda NATO tippkohtumise ajal Putiniga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2006, 17:09
Otsi:

Ava täpsem otsing