Indrek Kald • 2. mai 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Homsel talgupäeval kirjas üle19 000 osaleja

Tänahommikuse seisuga toimub Teeme Ära talgupäeva raames homme 1713 talgut, millel osalemiseks on end kirja pannud üle 19 000 talgulise ja neid lisandub veelgi.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liikme Tarmo Tüüri sõnul on tänavu kavas rohkem talguid kui mullu ja ka talgulisi on registreerunud varasemast enam.

Sel aastal ollakse juba rohkem kui 1700 talgupaigas üle Eesti valmis kokku kümnete tuhandete talguliste kaasalöömiseks. Teeme Ära talgupäeva raames välismaal toimuvatest talgutest korraldatakse homme talgud ka Petserimaal, Venemaa territooriumile jääval Ida-Setomaal Saalessa (Zalezje) kalmistul.

Enim korraldatakse küla-, heakorra-, haljastuse ja looduskaitse talguid, samuti korteriühistute ja mälestiste talguid ning koristatakse ka prügi, mitmel pool korraldatakse lisaks praktilisele tööle mõttetalguid. Liikumisaasta raames korrastatakse talgutel terviseradu ja spordirajatisi, Soome lahe aasta raames korraldatakse talguid väikesaartel ja randades, lisaks toimub mitmeid talguid suvise laulu- ja tantsupeo tuleteekonnaga seotud  kultuuriväärtuslikes paikades.

Oma talguid korraldavate organisatsioonide seas on töötukassa, Ericssoni Tallinna tehas, Fujitsu Eesti, ISS Eesti, G4S, Kuusakoski Tallinna, Pärnu ja Paldiski osakond, Coca-Cola Hellenic koos Tallinna Vee ja USA saatkonnaga jt.

Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik, sealhulgas vabaühenduste liit EMSL, SA Domus Dorpatensis jpt. Partneritena löövad kaasa kodanikuühiskonna sihtkapital, Itella Smartpost, Nordic Hotel Forum, Pakendikeskus, Tamrex, Vizeum, Coca-Cola HBC Eesti, Premia, EMT jt

Eelmisel aastal korraldati üle Eesti 1522 talgut, millest võttis osa 40 098 talgulist.

Prognoosi kohaselt on homme vahelduva pilvisusega ilm, mitmel pool sajab hoovihma. Puhub läänekaare tuul 4-9 m/s, õhutemperatuur on 5..11°C.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt