Mait Kraun • 2. veebruar 2017 kell 20:29

Börs: investorid ootavad tööturu raportit

New Yorgi börs.  Foto: EPA

Aktsiaturud tõusid täna jälle minimaalselt, kauplemisaktiivsus oli madal ning investorid ootavad reedest töötururaportit, vahendab Bloomberg.

Standard & Poor’s 500 indeks tõusis päeva jooksul vaid kaks punkti. Eile kallines indeks ühe punkti võrra. Dollari kurss langes eile 11 nädala madalaima tasemeni, aga täna püsis valuuta stabiilsena. USA 10-aastaste võlakirjade tootlus püsis alla 2,5protsendi. Naela kurss odavnes.

Maailma keskpangad on andnud märku, et rahapoliitika suunamuutustega ei kiirustada. Investorid proovivad aga aru saada, kuidas Donald Trumpi poliitikad maailmamajandust mõjutama hakkavad. Praegu oodatakse Trumpi poliitikate detailsemaid plaane. Reedel ilmuvad ka tööturuandmed, mis peaks andma märku, kas USA majandus on jätkuvalt tugevnemas.

Ökonomistid ootavad, et USAs loodi jaanuaris 175 000 töökohta. Kuna palkamine ja töötuse määr on suhteliselt stabiilselt, keskendutakse raportis eelkõige palgasurvele.

S&P 500 indeks tõusis vähem kui 0,1 protsenti 2280 punktini. Indeks on viimase kuue päeva jooksul langenud neljal. Stoxx Europe 600 indeks kukkus 0,3 protsenti.

WTI toornafta hind langes täna 0,2 protsenti 53,7 dollarini barrelist. Kulla hind tõusis 0,9 protsenti ja unts maksab 1219 dollarit.

Hetkel kuum