Rait Kondor • 20. märts 2018 kell 20:17

Börs: aktsiaturud taastusid esmaspäevasest langusest

Foto: Scanpix

Pärast esmaspäeval toimunud suurt kukkumist oli teisipäeval aktsiaturgudel väike tõus, kui USA aktsiaturg tõusis ligi 0,2% ning Euroopa aktsiaturud lõpetasid päeva 0,5% plusspoolel.

USA laiapõhjaline turuindeks S&P 500 tõusis teisipäeval 0,15% ning tehnoloogiaindeks Nasdaq tõusis 0,27%. USA suurfirmadest oli suurimaks tõusjaks masinaehitusfirma Dover, mille aktsia tõusis 4% ning tublit tõusu näitasid veel tehnoloogiafirma Nvidia 3,6% suuruse tõusuga ja Adobe Systems 3,4% suuruse tõusuga. Suurimaks langejaks oli äritarkvara pakkuja Oracle’i aktsia, mille aktsia langes oodatust nõrgema järgmise kvartali tulemuste prognoosi tõttu 9,4%. Uudiste pealkirjades figureeriv Facebook, mille aktsia oli eile langenud 7%, oli ka täna vahepeal üle 5% miinuses, kuid päev lõpetati tagasihoidlikuma langusega, kui aktsia lõpetas päeva 168,15 dollari taseme peal, märkides päeva languseks 2,6%.

Võib oodata, et kolmapäeval on aktsiaturud päeva alguses suhteliselt paigal, sest oodatakse USA Föderaalreservi intresside otsust ning sellele järgnevat pressikonverentsi. Intressimäära otsus tuleb Eesti aja järgi kolmapäeval kell 20.00.

Hetkel kuum