Kanepifondidel ajaloo suurim kukkumine

Kanepimüük Californias.  Foto: EPA
Mait Kraun • 23. oktoober 2018 kell 9:19

Kanepiaktsiad langesid esmaspäeval järsult ning tundub, et pärast kanepi legaliseerimist Kanadas on sektori sära vähenenud, kuigi esialgne nõudlus on riigis väga tugev, vahendab MarketWatch.

Börsil kaubeldav fond ETFMG Alternative Harvest odavnes esmaspäeval 9,4 protsenti. Fondi 37 ettevõttest odavnes 28. ETF on viie kauplemispäevaga kaotanud umbes 20 protsenti oma väärtusest – see on suurim langus alates 2015. aasta detsembrist, mil fond turule toodi.

Kanadas kaubeldav Horizons Marijuana Life Sciences Index ETF kukkus 11,6 protsenti ning kunagi varem pole fond nõnda palju odavnenud.

Sektor on pärast 17. oktoobrit, mil Kanadas kanep legaalseks muutus, toetuspinda kaotanud. Kahe kuu jooksul enne legaliseerimist kallines mainitud ETF 46 protsendi võrra.

Enimkaubeldavatel kanepiaktsiatel läks väga kehvasti. Aurora Cannabis odavnes 12,8 protsenti ning Canopy Growth Corp kukkus 11 protsenti. Cronos Group kaotas 12 protsenti ja New Age Beverages odavnes 16 protsenti. Tilray, mille aktsia on viimaste kuudega meeletult kasvanud, kukkus 16 protsenti.

Hetkel kuum