Jaga lugu:
Investor
Ainult tellijale

Hea kuu viis portfelli kõigi aegade tippu

Investor Toomas
Investor Toomas  Foto: Anti Veermaa

Aprilli numbreid vaadates saan vaid rõõmustada, sest minu portfelli kuine tootlusnumber kujunes viimase kahe aasta suurimaks.

Praegu on minu varad väärt 298 606,01 eurot, mis tähendab võrreldes kuutaguse ajaga 4,25protsendilist kasvu. Ajalukku vaadates nägin 4protsendilist tootlusnumbrit viimati 2015. aasta oktoobris, mil minu portfell kerkis 4,5 protsendi võrra, ning enne seda eelmise kümnendi teises pooles buumiaastatel.

Alates aasta algusest on minu portfelli väärtus aga kerkinud 4,85 protsenti. Tõsi oma 12protsendilisest aastatootluse eesmärgist olen veel kaugel, kuid rõõmustamiseks pakub põhjust võrdlus maailma ja Eesti suurimate börsiindeksitega. Nii on S&P 500 väärtus alates aasta algusest kahanenud eurodes ligi 2 protsenti, Stoxx Europe 600 on aga langenud poole protsendi võrra ning Balti börsiindeks kerkinud 3,39 protsenti. See tähendab, et edestan kõiki kolme.

Minu portfelli peamisteks vedajateks kujunesid aprillis Norra lõhekasvataja Lerøy Seafood, mille turuväärtus kerkis peaaegu viiendiku. Samuti sain rõõmustada uustulnuk Facebooki ning Statoili, Microsofti ja Apple’i üle, mille aktsiad kerkisid vastavalt 13,08; 10,68; 10,07 ja 4,05 protsenti.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt