Marge Väikenurm • 13. jaanuar kell 12:23

"Peaksime Danskele tänulikud olema"

Detsembris sai TransferWise’ist sündinud rahapesu tõkestav idu Salv seemneks kaks miljonit dollarit. Ettevõtte juht Taavi Tamkivi arutles saates "Kuum tool" koos Aivar Pauliga selle üle, miks on see Eestis üldse teemaks ning mida annaks tõkestuse poole pealt paremaks teha.  Foto: Liis Treimann

„Kui mõtlen inimestele, kes seadusi kokku kirjutavad, siis nende huvi ei saa ju olla, et pangad rohkem mõttetut tööd teeksid. Nad üritavad pankasid suunata õigele teele, aga kuidas nad suunavad, ei ole kõige parem,“ rääkis rahapesu tõkestava idufirma Salv looja Taavi Tamkivi.

Saates "Kuum tool" vastavad Tamkivi ja pangaliidu rahapesu toimkonna juht Aivar Paul küsimusele, kas rahapesuhirmus pangad on läinud maksete kontrollimisega üle piiri.

Aivar Paul nimetas Danske panga juhtumit väga halvaks. „Kui meil ei oleks Danske kaasust olnud, mis on väga halb kaasus – selle nimel kogu rahapesu tõkestamise süsteem ellu kutsuti …“ märkis Paul.

Tamkivi leidis aga uue nurga Danske rahapesuskandaalile. „Peaksime Danske pangale mõnevõrra tänulikud olema,“ ütles Tamkivi ja selgitas, mida silmas peab.

Kuula saadet siit:

Hetkel kuum