24. september 1996 kell 22:00

Rääsk ja Hääl rahastavad Vergi sadamat

Vihula vald otsis ostjat Vergi väikelaevade sadamale. Reede õhtul, mil lõppes pakkumuste esitamine, oli komisjonile laekunud vaid üks pakkumus, mille esitasidki Hääl ja Rääsk.

Ohovi sõnul oli tegemist omapärase pakkumusega, sest ärimeestel on plaan moodustada sadama haldamiseks aktsiaselts. Üheks osanikuks jääb vald, teiseks osapooleks ärimehed Rääsk ja Hääl. Komisjon tegi volikogule ettepaneku asuda läbirääkimistele ühisettevõtte moodustamiseks ja lõplik otsus tehakse järgmisel valla volikogu istungil. Siis selgub, kui suureks jäävad mõlema poole osalusprotsendid, kui moodustatakse aktsiaselts.

Ohov ütles, et vallale on väga soodus olla osanik aktsiaseltsis, sest see tõrjub tagasi süüdistusi, nagu püüaks keegi sadamat ebaseaduslikult maha müüa.

Juhul kui aktsiaseltsi ei moodustata, võetakse meeste pakkumust eraisikuna arvesse, sest vallal puudub raha sadama renoveerimiseks. Ärimeeste investeeritav summa on täiesti piisav sadama ülesehitamiseks, lisas Ohov.

Sadama ostu alghind 400 000 krooni jäi püsima.

Vergi sadam asub Viitna, Palmse ja Lahemaa rahvuspargi lähedal ning meelitab ligi arvukalt turiste. Mereturismi assotsiatsiooni andmetel on tänavu 1. septembri seisuga Vergi väikelaevade sadamat külastanud 289 inimest ning 87 paati. «Investeeringud tasuvad end kindlasti ära, juba järgmisel kevadel on tulemused näha,» lisas Rääsk kommentaariks.

Heiti Hääl on AA-Tradingu üks omanikest. Toonart Rääsk rendib ruume Mere puiesteel asuvale Hiina restoranile ja on üks kohviku Metropol omanikest, lisaks on Rääsk osanik mitmes aktsiaseltsis.

Hetkel kuum