• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Eilsest saab Tallinnas pärast mõnekuulist vaheaega taas osta Korea autofirma Daewoo sõidukeid ning jaanuaris peaks valmima ka korralik teeninduskeskus, ütles Daewoo toodangut müüva ASi Pleione esindaja Eve Linask.
  Kadaka teel jaanuaris lõplikult valmiva Daewoo keskuse üldpindala peaks tulema ligi 500 ruutmeetrit, rääkis Linask. Daewoo sõiduauto saab Kadaka teelt juba praegu kätte peaaegu kohe, kuid väikebussidega võib minna aega ligi kaks kuud.
  Linaski väitel saabuvad autod Eestisse otse Koreast.
  Daewoode müük Eestis lõppes septembris, mil Daewood esindanud aktsiaseltsil Autotall tekkisid rahalised raskused. Kinnitamata andmeil lõpetas Autotall oma tegevuse oktoobri alguses.
  Uueks Daewoo esindajaks Eestis sai AS Pleione. AS Pleione on asutatud 1994. aastal, põhineb Eesti kapitalil ning on seni tegelenud autonduse vallas. ÄP
  Täna annab AS Eesti Merelaevandus enampakkumisel müüki kaks oma alust.
  Tallinna--Helsingi liinil kurseerinud Tallinki alghind on 6 mln USA dollarit. Laev müüakse maha, kuna rahvusvahelised eeskirjad ei võimalda taolise laeva käigushoidmist Läänemerel.
  Eesti Merelaevanduse andmeil pole seni Tallinki ostmise vastu vähemalt alghinnaga huvi tuntud ja ilmselt tuleb korraldada aluse müümiseks teine voor, milles alghind on juba madalam.
  Teine müügile pandav laev on ro-ro-tüüpi Heinlaid, mille alghind on 675 000 USA dollarit. Praegustel andmetel on laeva vastu huvi tundnud üks ilmselt Kreeka päritolu firma ja üks Eesti kapitalile tuginev firma. ETA
  Kohtla-Järve keemiatehas RAS Kiviter käivitas 20. novembril oma elektriturbiini. Põlevkivitöötlemise kõrvalprodukti -- generaatorgaasi küttel töötava auruturbiingeneraatori toodetud elekter on kolmandiku võrra odavam kui Eesti Energia oma. ETA
  Reedel peeti ASide Tartu Maja ja Erabet aktsionäride erakorraline üldkoosolek, kus otsustati juhtimiskulude vähendamiseks ja aruandluse kergendamiseks firmad liita.
  Kaks aastat tagasi erastamisagentuurilt 14,3 miljoni krooni eest 80% Tartu Maja aktsiatest ostnud AS Erabet suutis järelturult kokku osta enamiku EVPde eest elanikkonnale erastatud Tartu Maja aktsiatest. «Et ASile Erabet kuulus möödunud reedeks 98,6% Tartu Maja aktsiatest, otsustasid omanikud need kaks firmat liita,» ütles ASi Tartu Maja juhatuse esimees Priit Sauk. Tema sõnul puudus spetsiaalselt Tartu Maja erastamiseks loodud ASil Erabet edasise eksisteerimise juriidiline mõte.
  ASi Erabet aktsiakapital oli 967 000 krooni ja aktsiad kuulusid endistele ning praegustele Tartu Maja tippjuhtidele ning ühele juriidilisele isikule. Tartu Maja aktsiakapital on 2,7 mln krooni ja selle suurust reedesel erakorralisel koosolekul ei muudetud, küll aga jaotati aktsiaid omanike vahel ümber. ÄP
  Homme Riia ja Stockholmi vahel avatav uus laevaliin võib mõjutada Estline'i reisijate arvu, ütles Estline'i müügidirektor Marje Braunbrück.
  Kas ja kui palju uus laevaliin Estline'i mõjutab, sõltub lätlaste hinnaklasist ja uue laeva mahust.
  Läti ja Rootsi pealinna vahel hakkab liiklema Poolas Szczecini laevatehases 1986. aastal ehitatud alus Russ. Sellel on 420 reisijakohta ning autodekk.
  Sõltuvalt kajuti klassist maksab uuel liinil ühe suuna pilet 25--175 latti, millesse mahub ka õhtu- ja hommikusöögi hind. Estline'i hinnad on samas hinnaklassis.
  Läti varasemad püüdlused tagada Rootsiga laevaühendust on luhtunud. Siis eelistasid reisijad soodsamate piletihindade tõttu Riia asemel Tallinna kaudu Skandinaaviasse sõita. BNS
  Täna peaks kohtus selguma turbabriketti tootva aktsiaseltsi Oru saatus. Üks võimalus on, et kuulutatakse välja ettevõtte pankrot.
  AS Oru seisab alates 6. novembrist. Ettevõttel on 25 miljonit krooni võlgu, sealhulgas 2,9 miljonit krooni Eesti Energiale, kes on piiranud ASile Oru võla tõttu voolu andmist. Tehases töötab ajutine pankrotihaldur.
  Ettevõttes on 390 töötajat. Oru asulas on üldse 2500 elanikku, turbabriketitehas on asula suurim tööandja ja on asulaga tihedalt seotud -- näiteks asub tehases asulat küttev katlamaja. ETA
  Juunis, mil Venemaa presidendi Boriss Jeltsini abilised väidetavalt kantisid Eesti pankadesse miljoneid dollareid, kasvasid mitteresidentide valuutahoiused Eestis mitu korda kiiremini kui varasematel kuudel.
  Juunis kasvasid mitteresidentide valuutahoiused Eestis 108,1 miljoni krooni võrra, moodustades 792,1 miljonit krooni. Mais kasvasid valuutahoiused vaid 37,8 miljoni krooni võrra
  Vene riigiduuma julgeolekukomitee esimees Viktor Iljuhhin ütles möödunud reedel Interfaxile, et Jeltsini lähikond on suvel kandnud suuri summasid üle Eesti pankadesse. Tema sõnul ulatus igapäevane rahaülekanne neljast kümne miljoni dollarini.
  Eesti Panga infoosakond ei soovinud võimalikke ülekandeid kommenteerida, märkides vaid, et 10 miljoni dollari suurused igapäevased ülekanded Eesti pankadesse pole tõenäolised.
  Eesti Pank lubas täpsemat teavet juhtumi kohta väljastada täna. BNS
  Eesti suurim reisibüroo Estravel avab jaanuaris Riias filiaali, mis hakkab tegutsema Norvista Riga nime all.
  Estravel teatas oma Webi-lehes, et Norvista nime kasutamise õiguse Balti riikide piires sai Estravel Finnairi kontsernilt.
  Filiaal hakkab tegelema Läti kohalike turismiteenuste müügiga kolmandatesse riikidesse ning Helsingist väljuvate Aurinkomatkate ja Finnmatkate reisipakettide hulgimüügiga kohalikele reisibüroodele. Samuti hakkab filiaal kohapeal teenindama Eesti korporatiivkliente.
  Norvista Riga asukoht on prestiizhikas Astride maja Riia kesklinnas, mille omanik on Rootsi ehitusfirma Skanska AB. Estraveli edasistes plaanides on avada kevadel samalaadne filiaal ka Vilniuses. BNS
  Läinud nädalal peeti Ikla tollipunktis kinni konteiner, mis deklareeritud toiduõli asemel sisaldas 48 888 0,33liitrist purgiviina Morozoff Vodka.
  Saatedokumentide järgi saabus konteiner Saksamaalt ning oli adresseeritud ASile Pangolaia, mille on asutanud praegune kinnisvaramaakler Mihkel Oiderma, kes aastaid tegeles uute firmade asutamise ja müümisega.
  Ikla tollipunktist öeldi, et konteineris oli toiduõli vaid kaks rida, mis varjasid salaviinakaste. Konteinerit vedanud autojuht andis tollitöötajate sõnul ebalevaid vastuseid. Salaviin on tänaseks saadetud ASi Liviko lattu. ÄP
  Reedeses ÄPs seisis, et Computer 2000 Eesti AS sõlmis impordilepingu Microsoftiga. Täpsustame, et Computer 2000 hakkab lepingu kohaselt tooma Eestisse Microsofti tarkvara OEM-versioone, mida saab paigutada ainult uutesse arvutitesse, n-ö arvutiga koos müüdavat tarkvara. Microsofti jaemüügitooteid toovad maale IT ja Gensi Tarkvara. ÄP
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Kalev Kaljuste: pöörame pilgud (ka) Rootsi!
Pärnus tegutseb palju Soome ettevõtjaid, kuid minu arvates tuleks alustada Pärnu linna kui ühe parima elukeskkonna ja atraktiivse ettevõtluskeskkonna turundamist ka Rootsi suunal, kirjutab sotsiaaldemokraatliku erakonna esinumber kohalikel valimistel Pärnus Kalev Kaljuste vastuses Äripäeva valimiste-eelsele küsitlusele.
Pärnus tegutseb palju Soome ettevõtjaid, kuid minu arvates tuleks alustada Pärnu linna kui ühe parima elukeskkonna ja atraktiivse ettevõtluskeskkonna turundamist ka Rootsi suunal, kirjutab sotsiaaldemokraatliku erakonna esinumber kohalikel valimistel Pärnus Kalev Kaljuste vastuses Äripäeva valimiste-eelsele küsitlusele.
Ignitis ja Šiauliu vedasid Balti börse allapoole
Tallinna börsiindeks langes täna 0,4 protsenti, 1939,5 punktini. Balti börsiindeks kukkus aga 0,9 protsenti ja lõpetas päeva 1557,1 punktil.
Tallinna börsiindeks langes täna 0,4 protsenti, 1939,5 punktini. Balti börsiindeks kukkus aga 0,9 protsenti ja lõpetas päeva 1557,1 punktil.
Elektrienergia hinnatõus paneb aina rohkem kodusele päikeseenergia-jaamale mõtlema
Juba neljas kuu järjest näeme väga olulist elektrienergia hinnatõusu ning arvestades kasvavat nõudlust elektrienergia järele ja tootmise liikumist 100% süsinikuvabaduse suunas, pole odavnemist ka lähitulevikus näha.
Juba neljas kuu järjest näeme väga olulist elektrienergia hinnatõusu ning arvestades kasvavat nõudlust elektrienergia järele ja tootmise liikumist 100% süsinikuvabaduse suunas, pole odavnemist ka lähitulevikus näha.
Eesti Energia viib Enefit Greeni börsile Lisatud intervjuu Aavo Kärmasega!
2016. aastast käima läinud projekt erastada riigile kuuluva Eesti Energia taastuvenergeetika tütarfirmast Enefit Green kuni 49 protsenti Tallinna börsil saab lõpuks teoks.
2016. aastast käima läinud projekt erastada riigile kuuluva Eesti Energia taastuvenergeetika tütarfirmast Enefit Green kuni 49 protsenti Tallinna börsil saab lõpuks teoks.