18. juuni 1997 kell 22:00

Liider on Panasonic

Maikuu väikeste telefo-nijaamade (kuni 16 siseabonenti) müügiliider on taas Panasonicu kaubamärk. Kuust kuusse kõigub esimese-teise koha vahel Quante.

ASi Telepood poolt maaletoodavad ning Eesti Telefoni, Telefonipood Halloo! ning Univoice'i poolt müüdavad laia tootevalikuga Quante väikesed jaamad sobivad eelkõige eramajadesse ning väga väikestesse büroodesse.

Eelkõige eratarbijale peaks sobima ka maikuu tabeli uustulnuk, Telefonipoes Halloo! müüdav kodukeskjaam Asicom, mis on toodetud Taiwanis.

Seevastu näiteks Ericssoni telefonijaamu ostetakse veidi suurematesse väikebüroodesse.

Alla on mais läinud Erifoxi jaamade müük, mille peamine põhjus on suure edasimüüja Telefonipood Halloo! suur etteost aprillis. Mais suurenes aga Erifoxi ostjate hulk jaeklientide seas.

Lexeli Elektrimaterjalide müügijuhi Uku Kerneri sõnul on neil eesmärk hoida tasakaalu jaeklientide ja edasimüüjate vahel.

Mitmeid kaubamärke müüva Univoice'i jaoks oli maikuu hea kuu, seda küll taas peamiselt keskmiste ja suuremate jaamade osas. Väikestest jaamadest läks üks Eesti kaubamärki kandev Miniset mais Lätti, kus Univoice'il on ühe sealse firmaga esindusleping. Veel on Miniseti omanikuks saanud Võru Leib ja Hiiumaa tarbijate ühistu.

SMSi ja Uherit maaletoovas ning Panasonicut müüvas Vahersoftis vajus ära kuu lõpp. Nimetamisväärseid firmasid Vahersofti direktori Olev Vaheri sõnul neil maikuus ei olnud.

Hetkel kuum