6. jaanuar 1998 kell 22:00

Eestlaste huvi Gutta aktsiate vastu oli väike

Emissiooni korraldanud Hansa Investmentsi tegevdirektori Piret Raudsepa sõnul märgiti emissioonist täis 70 protsenti.

PAS Gutta president Nikolai Lovtsov rääkis, et suurimat huvi näitasid emissioonil üles välisinvestorid. Paljudel neist jäi tema sõnul aga emissioonil märkimine teostamata ning seda mitte rahapuuduse, vaid aastalõpust tingitud tehniliste põhjuste ja puhkuste tõttu. «Seda on neil võimalik aga teostada nüüd, aasta alguses toimuva suunatud emissiooni käigus,» rääkis Lovtsov.

Gutta aktsiaemissiooni käigus müüdi ligi 240 000 ühelatise nominaalväärtusega lihtaktsiat, mis moodustab 7,4% ettevõtte aktsiakapitalist. Ühe aktsia hind emissioonil oli 13,45 Läti latti. Emissiooni käigus saadud raha läheb peamiselt investeeringuteks Venemaale ja Ukrainasse.

Emissiooni käigus ei suurenenud aktsionäride arv piisavalt pääsemaks Tallinna börsile. Põhinimekirja jõudmiseks peab Piret Raudsepa sõnul olema praeguse 20--30 aktsionäri asemel tuhat.

Aktsionäride arvu kasvu pärssis Raudsepa sõnul eesti ja läti väikeinvestorite nõrk huvi Gutta aktsiate vastu. Aktsionäride ringi suurendamise võimalusteks on tema väitel olemasolevate aktsiate müük või aktsiate uus emissioon.

Nikolai Lovtsov kinnitas, et aktsiate uus emissioon on kavas selle aasta suvel. Olenevalt ettevõtte ja turu situatsioonist plaanitakse tema sõnul müüki panna 5--7% aktsiaid. «Pärast seda peaksime pääsema ka Tallinna börsile,» ütles Lovtsov.

Riia börsi tingimustele vastab Gutta juba praegu, mistõttu võib loota, et seal noteeritakse ettevõte juba aasta esimestel kuudel, rääkis Lovtsov.

Hetkel kuum