3. veebruar 1998 kell 22:00

Mängutulekahju Hoiupangas

Pikas mustas mantlis turvafirma Akropol arendusdirektor Margus Laasi selgitab vastutulelikult, et käimas on turvafirma ja Tallinna tuletõrje- ja päästeameti ühisõppus. Eesmärgiks on suurendada pangahoone turvalisust ja tagada hoonet turvava firma, hoone töötajate ja päästejõudude kooskõlastatud tegevus juhtimisel ja päästeoperatsioonide läbiviimisel.

19.20 Akropoli turvateenistus teatab tuletõrje- ja päästeameti dispet?erteenistusele tulekahjust Hoiupanga peamaja seitsmendal korrusel.

Seitsmendal korrusel on saun, valgustab ajakirjanikku panga suhtekorraldaja Erkki Peegel, kes enda sõnul on vaid uudishimulik pealtvaataja.

Majas sees näib olevat üsna rahulik, keegi ei jookse ega hüüa appi. Akropoli autod blokeerivad juurdepääsuteed. Turvafirma töötaja piirab majaesist kollase-musta-valgekirju lindiga, et pealtvaatajaid eemal hoida.

19.25 hakkab helisema tuletõrjesignalisatsioon, mis paelub ka möödakäijate tähelepanu. Kaugusest kostub tuletõrjeauto sireen.

19.26 saabub esimene kustutusauto, üsna pea jõuavad ka kaks ülejäänut ja autoredel. Kustutusautodelt võib lugeda Ülemiste, nii et väga pikk tee tulla ei olnudki.

Üks kustutusauto suundub veevõtukohale, mis õnnetuseks asub keset sõiduteed. Täistuubitud trollis viibijaid, kes olude sunnil liikuma ei pääse, ei näi asjast vaimustuses olevat.

19.28 saabub kiirabiauto.

Hingamisaparaatidega varustatud tuletõrjujad sisenevad evakuatsioonitrepist majja. Uudishimutsejaid kaasa ei lubata.

Tuletõrjujad veavad voolikuid kaevust majani. Kõik on üllatavalt rahulikud. See olevat kõrgeima professionaalsuse tunnus. Pealtvaatajaid muudkui koguneb. Troll pääseb liikuma.

Akropoli töötajad sunnivad veel majja jäänud pankurid tänavale. Hilisemate kuulduste kohaselt avaldasid turvatöötajatele vastupanu vaid koristajad, kes töökohustuste täitmisel olles sisse-välja joosta ei tahtnud.

19.31 tõuseb korruse poole autoredel. Sündmuskohale saabub politsei, kes jääb Margus Laasi asjakohaste selgitustega rahule. Politsei jääb rahumeelselt asjade edasist käiku jälgima.

19.34 hakkab esimene tuletõrjuja redelit mööda üles ronima, tema järel teine ja kolmaski. Nendega kohti vahetada küll ei tahaks, sest külm tuul on liikmed juba päris tundetuks muutnud. Redel näib ka vähemalt meetrise amplituudiga kõikuvat.

19.42 korjatakse tuletõrjevoolikud kokku ja tuletõrjujad hakkavad redelist taas laskuma. Alla jõutakse kiiremini kui üles.

19.47 lastakse redel alla. Hoiupankurid saavad oma poolelijäänud töid lõpetama asuda.

Õppuste käigus harjutatud kõige halvem õnnetuse variant eelduste kohaselt tõelisuseks ei saa, sest isekustutussüsteemid muudavad maja põlemiskindlaks.

19.56 lahkuvad läbikülmunud korraldajad. Järgmine õppus korraldatakse Saku õlletehases.

Hetkel kuum