Merko ja EMV ühinevad eurokonkurentsi tõttu

16. märts 1998, 00:00

EMV ja Merko Ehituse ühinemisel tekib ettevõte, mille turuosa Eestis on 10 protsenti. Andruskevit?use sõnul on see arvestatav konkurent ka Euroopa Liidus. «Kuna Eesti on kaasatud Euroopa Liidu laienemisläbirääkimistesse, siis peab valmistuma laienemiseks juba praegu,» ütles ta.

Uue ettevõtte juhatus ja nõukogu valitakse võrdsetel alustel, ehkki aktsiad jagunevad nii, et Merko omanikud saavad 59 protsenti. ASi EMV finantsdirektor Imre Sams ütles, et aktsiate sellise jagunemise põhjus on netovarade väärtus. Samuti peab jaotumist hindama sõltumatu ekspert, ütles ta.

Sams nentis, et ühinemine firmadele kulusid juurde ei too.

Andruskevit?use sõnul pole ette näha kahe firma ühinemisel töötajate koondamist. Vastupidi, töötajaid võetakse juurde, sest mõlemal ettevõttel on puudus tegusatest inimestest, ütles ta.

«Loomulikult peame võtma tööle ühe ettevõttena vähem inimesi, kui seda oleksid EMV ja Merko eraldi teinud,» tunnistas Merko nõukogu esimees Toomas Annus. Praegu on Merko Ehituses tööl umbes 200 ja EMVs 660 inimest.

Ehitusfirmade esindajad eitasid ühinemise halbu külgi. «Negatiivseim asi võib olla see, kui ühinemine ei õnnestu,» märkis Annus.

Eelmisel suvel oli õhus Merko Ehituse ning Koger & Sumbergi ühinemine. Mingeid läbirääkimisi ei toimunud, väitisAnnus.

EMV juhatuse liige Jaan Koort ütles ka, et negatiivseid omadusi võib ilmsiks tulla, kuid neid saab likvideerida.

Ühinemiseks peab kõigepealt nõusoleku andma aktsionäride üldkoosolek. Nii EMV kui ka Merko Ehituse suuraktsionärid on juba öelnud, et on ühinemisega nõus.

EMV kasum eelmisel aastal oli 25,9 mln, selle aasta prognoos on ligi 40 mln krooni. Merko Ehituse kasum oli 30 mln, 1998. aasta prognoos on 35 mln krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing