5. mai 1998 kell 22:00

Keskkonnafondi juht korruptsioonikahtluse all

Keskkonnafondi tegevdirektori asetäitja Madis Kaasik ei pidanud eile võimalikuks Peep Pobbulile esitatud süüdistusi kommenteerida. Ta ütles lihtsalt, et Pobbuli käitumises võib täheldada korruptiivseid ilminguid.

Keskkonnafondi sisekontrolli uurimise tulemused on kuulutatud salajaseks ja nende avalikustamine segaks Madis Kaasiku sõnul uurimise käiku.

Väidetavalt teenis Peep Pobbul keskkonnafondi vahendeid Krediidipanka paigutades offshore-firma kaudu endale vahendustasu.

Peep Pobbul ei soovinud ise eile kommentaare anda.

Riigikontrolli peakontrolör Olav Lüüs ütles, et keskkonnafondist saadud materjalide põhjal soovitas ta Pobbuli tegevuses selgusele jõudmiseks pöörduda politsei poole. «Ma ei välista, et nende materjalide põhjal võib politsei algatada kriminaalasja,» lisas ta.

Kaitsepolitsei pressiesindaja Hannes Kont ütles, et keskkonnafondi nõukogu esimees Peeter Sooväli saatis materjalid Peep Pobbuli kohta kaitsepolitseisse 29. aprillil.

Kaitsepolitseil on kümme päeva aega nende dokumentide suhtes seisukoha võtmiseks ning seetõttu pole kaitsepolitsei oma seisukohta veel kujundanud, täpsustas Kont.

Hetkel kuum