15. aprill 1999 kell 22:00

Lohutuseks igavlevale ärimehele

Helsingi näiliselt rahulik ja unine õhkkond on tegelikult väga petlik, sest üritusi toimub igale maitsele.

Alustada võib kultuurisündmustega. Kesklinnas jäävad käeulatusse rahvusooper ja Helsingi Linnateater. Sel kevadhooajal meelitab Linnateater maailmakuulsa muusikaliga «Hüljatud» ning rahvusooperi kavas on Mozarti ja Wagneri oopereid. Omaette vaatamisväärsus on muidugi ooperimaja huvitav arhitektuuriline ja kunstiline lahendus.

Helsinglased ise on eriti uhked oma eelmise aasta uusehitise, moodsa kunsti muuseumi Kiasma üle, kus toimub pidevalt rahvusvahelisi näitusi.

Kes süvakultuuri enda jaoks liialt tõsiseks peab, võib kinno lõõgastuma minna. Helsingi kesklinna on vallutanud uhiuus kinopalee -- raudteejaama vahetus naabruses paikneb Kino Palatsi, kaasaegne Multiplex-tüüpi kino, kus ühes ehituses peitub paarkümmend erineva suurusega (40--500 kohta) kinosaali. Linastuvate filmide valik on väga lai. Filme on nii Euroopa tippfilmide kui ka Ameerika action-filmide austajaile. Üldse leidub Tallinnaga ühesuuruses Helsingis ca 65 kinosaali.

Põhjanaabrite enda filmitoodangut näidatakse Eerikinkadul Soome tuntuimatele filmirezhissööridele vendadele Kaurismägidele kuuluvas Andorra kinos, mis on kujunenud filmigurmaanide kogunemispaigaks ja lemmikkohaks.

Kahjuks läks hiljuti pankrotti Skandinaaviamaade ainus Planet Hollywood -- Ameerika supertähtedele kuuluv kinorestoran. Seega ei ole enam võimalik enda käejälge Demi Moore'i või Bruce Willise omaga võrrelda. Kadunud on ka hiigelsuur laes rippunud roosa Cadillac.

Kui vaim on väsinud, aga keha mitte, siis pakub eksootikat kalju sisse ehitatud ujula Itäkeskuses. Peale ujumise võib Itäkeskuses sisseoste teha või kasvõi lõunat süüa, sest tegelikult on tegemist suure ostukeskusega, kus rohkelt kaubamaju ja poode. Samuti võib sealt leida eri rahvuste kööke esindavaid restorane.

Serena veekeskus Espoos jääb kesklinnast 25 km kaugusele.

Tennist saab mängida Tali tennisekeskuses, kus on 13 sisehalli ja 6 välishalli. Keeglimängu võimalusegi leiab kohe kesklinnast, see asub Helsinginkatu spordisaalis.

Tõelist elamust pakub jäähokilahing jäähallis või Hartwall Arenal.

Hartwall Arena hiigelsuur spordihall suudab mahutada tuhandeid spordisõpru ning seal korraldatakse ka popmuusika kontserte. Hartwall Arena asub kesklinnast pisut kaugemal, Helsingi messikeskuse kõrval. Kõige lihtsamini saab sinna linnalähirongiga. Sõita tuleb Pasila peatusesse ning rongid väljuvad iga paari minuti tagant.

Tervisejooksu harrastajatele on paradiisiks kesklinnast kümne minuti kaugusele jääv roheline ja rahulik Kaivopuisto linnaosa, kus saab laenutada rulluiske ja jalgrattaid.

Populaarsemad tantsukohad asuvad hotellides: Hesperia Night Club (Radisson SASi Hesperia hotell), 10th Floor (Sokose hotell Vaakuna), Memphis (Sokose hotell Klaus Kurki). Nii et enne magama heitmist mõned tantsud oma hotelli ööklubis ja siis ei peagi kartma, et hommikuks ärikohtumisele ei jõua.

Autor: Riine Lond

Hetkel kuum