Viktoria Korpan • 22. september 1999 kell 22:00

Pennu suuromanik Cresco salatseb

Pennu 5 protsendi aktsiate omanik, Rootsi kapitalil põhinev OÜ Vävars soovib oma osalust ettevõttes suurendada ja omandada enamiku Pennu eesootavast aktsiaemissioonist.

Äripäevale teadaolevalt kohtusid Vävarsi esindajad esmaspäeval Pennu Computers Technology Groupi juhtkonnaga ja pidasid läbirääkimisi osaluse suurendamise üle ettevõttes. Vävars soovib omandada eesseisvast 400 000 aktsia suurusest emissioonist 300 000 aktsiat, millega firma osalus Pennus suureneks 19 protsendini.

Pennu nõukogu esimees, firma suurosaniku Balti Cresco Investeerimisgrupi nõukogu esimees Indrek Rahumaa eitas eile Vävarsi esindajatega kohtumist. «Ei tea, kust selline informatsioon tuli. See ei ole tõsi,» väitis Rahumaa.

Pennu juhatuse esimees Arho Anttila keeldus esmaspäeval aktsiaemissiooni ja Rootsi investorite kohta informatsiooni andmast.

Rahumaa sõnul käivad praegu presentatsioonid mõnedele investoritele, kes võivad olla oma osaluse suurendamisest huvitatud. Vävarsiga ei ole veel läbirääkimisi olnud, kinnitas Rahumaa.

Pennu endise omaniku Alo Koobi sõnul on Vävars olnud firma pikaajaline aktsionär. «See on korrektne tegija, mille taga on üks Rootsi eestlane,» ütles Koop. Koobi väitel ei too võimalik Vävarsi osaluse suurendamine Pennus/XXL.EEs muudatusi. «Tema huvi on raha teenida ja ta investeerib kiiresti arenevasse alasse,» lausus Koop.

300 000kroonilise aktsiakapitaliga Vävarsi mullune netokäive oli Krediidiinfo andmetel 4,5 miljonit krooni ja ettevõte sai 1,1 krooni kasumit. Ettevõtte tegevusalaks on märgitud jaemüük spetsialiseerimata kauplustes, kus ülekaalus on toiduained.

Oktoobri alguseks kavandatav suletud aktsiaemissioon on garanteeritud Cresco poolt hinnaga 20 krooni aktsia eest. Emiteeritakse 400 000 aktsiat, neist 100 000 läheb digitaalmeediafirma XXL.EE ostmiseks. Arvutite tootmine jääb teisejärguliseks tegevuseks. Esialgselt oli aktsiaemissioon plaanitud augusti lõpuks, kuid lükkus edasi, sest ettevõte ei registreerinud emissiooni väärtpaberiinspektsioonis.

Cresco firmale CC Computers kuuluvad Pennu aktsiad, mis olid kevadel arestitud, on praeguseks aresti alt vabastatud. Balti Cresco Investeerimisgrupil ei ole plaanis oma osalust Pennus Rahumaa sõnul maha müüa.

Kuigi 1998.--1999. majandusaastal sai Pennu 40 miljonit kahjumit, peaks juhatuse esimehe Arho Anttila sõnul ettevõte kasumisse jõudma järgmise aasta lõpuks.

Hetkel kuum