Ülo Toomsalu • 2. oktoober 2000 kell 6:32

Riigijuhid jätsid Kihnu sõitmata

Kihnu vallajuhid pidid Kihnu uue rahvamaja nurgakivi panekul laupäeval pettuma, sest vallale olulisele sündmusele jäid saabumata peaaegu kõik kutsutud külalised, kirjutab Pärnu Postimees.

Kihnu vallavanem Taivi Laos ütles päev enne pidulikku sündmust, et on juba saanud president Lennart Meri, peaminister Mart Laari ja kultuuriminister Signe Kivi äraütlemise.

'Väga loodan, et riigikogu kultuurikomisjoni esimees Mart Meri ja kultuuriministeeriumi kantsler Margus Allikmaa siiski tulevad,' ütles Laos.

Laupäeva hommikul Munalaiust väljunud praamil ringi vaadates tõdes Kihnu vallavolikogu esimees Johannes Leas, et kutsututest on Kihnu poole sõitmas vaid üksikud inimesed. Tulemata jäid ka Pärnu maavanem Toomas Kivimägi ja maavalitsuse kultuurijuht Aet Maatee.

Nii tuli nurgakivipanekul tervitussõnad öelda maavalitsuse regionaalnõunikul Urmas Kasel, Kihnust pärit mehel, kes küll märkis, et ta pole esindusfunktsiooniks valmistunud.

Leas ja Laos tunnistasid, et külaliste tulemata jäämisel on nendegi süüd, sest kutsete saatmine jäi hilja peale ja tõenäoliselt olid kõigil juba laupäevased plaanid tehtud. Nurgakivi pandi 30. septembril sellepärast, et siis möödus aasta päevast, kui põleng Kihnu rahvamajata jättis.

Plaani kohaselt peaks ehitaja hoone valmis saama järgmise aasta augusti lõpul.

Hetkel kuum