Inno Tähismaa • 26. oktoober 2000 kell 11:14

Turvaline Volvo eeldab kopsakat rahakotti

Volvo S40 on eht-volvoliku välimuse ning teada-tundud turvalisusega auto, mille omamiseks peab olema rahakoti paksus üle keskmise, kirjutab homses Äripäevas Volvo kasutaja, AS Avis autorendi autopargi juht Paul Reinula.

Volvo sõiduomaduste parimaks väljendiks on ?hea?. Auto kuulab hästi rooli ja on vaikne. 1,8 liitrine mootor võib maanteel möödasõitudel küll veidi nõrgaks jääda, kuid 2 liitrisel on kiirendust piisavalt ka maanteekiiruse juures. Teravate sõiduelamuste otsijale soovitaks tippmudelit T4, mille 1,9liitrine turbomootor (nüüd müügis juba 2liitristena) veab autot edasi võimsa kiirendusega.

Volvo kasutamine on ajapikku toonud esile ka püsivigu. Käigukasti hoovastik hakkab loksuma ning see kandub edasi ka käigukangile. Käikusid sõidu ajal taga otsida ei ole just kõige meeldivam protseduur.

Teiseks nõrgaks kohaks on veermik, mis arvatavasti ei ole mõeldud meie auklike ja raputavate teede jaoks. AVISe kasutuses olevatel autodel on paljudel vahetatud nii pukse kui õõtshoobasid, mis hakkavad kolisema ca 60 000 - 80 000 km läbisõidu järel.

Volvo esindajaks Eestis on AS Info Auto, esindustega Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Info Auto müügiosakond on asjatundlik, hinnapakkumised saabuvad lubatud ajal ning autod samuti. Autode tellimusaeg on mõnikord veidi pikavõitu, kuid eksklusiivsemate automarkide puhul on see tavaline.

Hinnapoliitika on Info-Autol jäik ning nii autode kui hooldekeskuse hinnad on suhteliselt kallivõitu. Tehnilise hoolduse ja remondi poole pealt võib esile tuua meistrite püüdlikkust ning tahet kliendi probleeme lahendada, isegi kui varuosade tarneaeg kipub oodatust pikemaks venima.

Hetkel kuum