Amazon.com?i aktsia tegi järsu hüppe

Peeter Koppel 10. aprill 2001, 00:00

Internetikaubanduse pioneer Amazon.com suutis eile aktsiaturgudele pakkuda just seda, mida need kõige rohkem vajasid ehk häid uudiseid.

Viimastel nädalatel halbade uudiste laviini all äganud turuosalised reageerisid interneti-kaubamaja esialgsetele tulemustele ostuefooriaga, mis viis Amazon.com?i aktsia eelkauplemisel enam kui 30 ja kauplemispäeva alguses enam kui 40 protsendiga plusspoolele. Sedavõrd järsu tõusu põhjuseks oli Amazon.com?i esimese kvartali oodatust suurem käive ning oodatule alla jääv kahjum.

1995. aastal alustanud ning oma ajaloo jooksul mitte kordagi kasumisse jõudnud Ama-zoni kahjumiks aktsia kohta kujuneb 22 senti, samas kui analüütikud olid oodanud 30sendilist kahjumit aktsia kohta.

Käibenumbriks kujuneb ca 695 mln dollarit, mis on 21 protsendi võrra enam kui eelmisel aastal samal ajal ja üle 25 mln dollari enam, kui analüütikud olid oodanud.

Ettevõtte juhi Jeff Bezose sõnul on Amazoni majandustulemused paranenud eelkõige koduelektroonika müügi paranemise arvel. Lisaks oli see Bezose sõnul juba viies järjestikune kvartal, mil Amazon on suutnud tulemusi parandada. Lõplikud esimese kvartali majandustulemused avaldab Amazon.com 24. aprillil.

Maailma suurimalt interneti-kaubamajalt pärinevate uudiste mõju ulatus kaugemalegi kui ainult USA aktsiaturgudele, mis uudisele suhteliselt positiivselt reageerisid.

Oma osa said ka Stockholmi ja Helsingi börs, mis suutsid USA aktsiaturgude plusspoolel avanemise toel samuti otsa ringi keerata ning plusspoolele liikuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing