Kuulujutud kergitasid Ericssoni

Peeter Koppel 22. mai 2001, 00:00

Stockholmi börsil paistis eile silma taas börsi üks juhtaktsiatest Ericsson, mille päevane tõus ulatus enam kui 7protsendini.

Tõusu peamiseks põhjuseks oli Deutsche Banki poolt eelmisel nädalal ettevõtte aktsiale püstitatud 94 Rootsi kroonine hinnasiht ning Ericssoni kulude kärpimise programmi oodatust kiirem rakendamine. Kulude kärpimise programmi käigus kaotab töökoha ainuüksi Rootsis 4000 konsultati, mis on oodatust oluliselt rohkem.

Lisaks sellele upitasid Ericssoni aktsiat reedel juba ettevõtte enda poolt ümber lükatud kuulujutud tegevjuhi Kurt Hell-stromi lahkumisest ning spekulatsioonid nagu tunneks Ericssoni vastu huvi Siemens AG.

Viimatimainitud kuulujutte aga turuosalised eriti tõsiselt siiski ei võtnud tuues esimese puhul põhjenduseks selle, et Hellstrom ei lahku enne nõukogu esimeest Lars Ramqvisti, kes on aga praeguse re-struktureerimisprogrammi eesotsas ning kellelt aktsionärid eeldavad ka selle programmi lõpule viimist. Siemensi poolt Ericssoni ostuks pakkumise tegemist peetakse aga ebatõenäoliseks kahel põhjusel. Esiteks pole Sie-mensil aktsiate ostuks piisavalt raha ning kui ülevõtmine teostataks aktsiate vahetuse teel, ei pruugi Ericssoni aktsiaonärid sellest eriti huvitatud olla. Teiseks aga oleks Siemensil ja Ericssonil ühinemise korral kokku üle 300 000 töötaja, mis aga võib analüütikute hinnangul muuta uue ettevõtte praktiliselt juhitamatuks. Seega mõjutas Ericssoni aktsiahinda eile reaalsetele asjaoludele lisaks ka hulk teadmata allikatest pärinevaid spekulatsioone.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing