Viisnurga uus strateegia ? mööbel ja hokikepid

Andres Kärssin 15. august 2001, 00:00

ASi Viisnurk tegevdirektor Meelis Kukk ütles ettevõtte avalikku aktsiaemissiooni tutvustaval pressikonverentsil, et Viisnurga senised tegevusvaldkonnad pakuvad kasvuvõimalust ning seni Balti riikide puidutöötlemisfirmade seas kvaliteedi ja tulemuslikkuse osas üsna esiotsas asuv firma tahab samale positsioonile tõusta ka tegevusmahu osas.

?Üheks võimaluseks on orgaaniline kasv, see oleks aeglasem tee,? tõdes Kukk, lisades samas, et tingimuste sobimisel on oodata ka Viisnurga kiiret kasvu. Viimane tähendaks tema sõnul siis mõne ettevõtte ülevõtmist.

Arendusdirektor Toivo Kuldmäe sõnul näeb Viisnurk kõige suuremat potentsiaali mööblitootmises. ?Mööbli valdkonnas näeb strateegia ette agressiivset laienemist,? ütles ta. ?Samuti on kavas asuda jõuliselt hokikeppide tootmisse.?

Viimase tulevikuperspektiivi kommenteerides ütles Kuldmäe, et hokikeppide osas on rahvusvaheline turg neli korda suurem kui näiteks murdmaasuusa turg. Ta lisas samuti, et hiljutised testid Ameerika hokiliigas NHL lõppesid Viisnurgale soodsalt.

?Kui praegu toodame 50 000 hokikeppi aastas, siis sellele numbrile peaks lisanduma veel üks null, et olla selles valdkonnas suureks tegijaks,? ütles Kuldmäe. Arendusdirektori sõnul keskendub mullu maailma suurimaks murdmaasuusatootjaks tõusnud Viisnurk tulevikus ka oma kaubamärgi Visu agressiivsemale pakkumisele. ?Me pole enam juhutegija ning oma märgiga on võimalik rünnata maailma kaubaturge,? lisas ta.

Viisnurga võimalikku huvi Tallinnas asuva mööbli- ja vineeritootja TVMK ülevõtmise vastu kommenteerides ütles Kuldmäe, et TVMKga on tutvumas käidud nagu ka mõne teise firmaga. ?Arvan, et TVMK puhul on suur ka kinnisvara väärtus,? märkis arendusdirektor. ?Viisnurk kaalub tõsiselt, kui atraktiivne ettevõte TVMK seetõttu on.?

Samas viitas Meelis Kukk TVMK-l lasuvatele kohustusetele ning lausus, et võimaliku tehingu eelduseks oleks Viisnurgale väga soodsad tingimused. Kuke sõnul pole Viisnurk veel ühegi ettevõttega kokku leppinud tehingu ettevalmistamise osas, küll olemas konfidentsiaalsuskokkulepped.

Aktsiaemissiooni korraldav investeerimispank Trigon Capital näeb Viisnurga suurimat perspektiivi just mööblivalmistamise osas, sest selles valdkonnas on olemas selline turg, kus nõudmine ületab tootmisvõimsusi.

AS Viisnurk emiteerib 850 000 lihtaktsiat hinnaga 44 krooni. Pärast emissiooni on Viisnurga aktsiakapitali suurus ligi 53,5 miljonit krooni. Emissiooni märkimisperiood on 21. augustist kuni 10. septembrini.

Praegu kuulub Viisnurga suuraktsionärile, BRF Eesti Holding OÜ-le (Baltic Republics Fundi tütarfirma) 59,5 protsenti aktsiatest. BRF ise emissioonil ei osale, kuid säilitab emissioonijärgselt üle 50protsendise osaluse ettevõttes.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing