Virkko Lepassalu • 9. detsember 2002 kell 14:25

ASidele ajapikenduse andmine lükkub Riigikogus edasi

Eelnõu, mis annaks ASidele Eesti Väärtpaberikeskuses registreerimiseks ajapikendust, lükkub Riigikogus homselt tõenäoliselt järgmisesse nädalasse.

Algselt asus eelnõu menetlemine homse Riigikogu istungi päevakorras. Kuid majanduskomisjoni nõuniku Tõnu Nirgi andmetel muutis Riigikogu just äsja päevakorda ja see lükkus järgmisesse neljapäeva 12. päevakorrapunktina. 'Samas võib arutamine edasi kanduda ka 17. kuupäevale ehk järgmise nädala teisipäevale,' ütles Tõnu Nirk, viidates neljapäeva pingelisele ajakavale.

Nimetatud eelnõu vastuvõtmine muudaks Eesti Väärtpaberikeskuse seadust ja Äriseadustikku nng annaks AS-idele oma aktsiate registreerimiseks väärpaberikeskuses aega 1. juulini. Eelmise nädala lõpu seisuga oli end palunud registreerida 68% AS-idest. Eelnõu toetab Kaubandus-Tööstuskoda, viidates paljudele vastamata küsimustele seoses kohustusliku registreerimisega ning asjaolule, et paljud AS-id ei jõua tähtajaks pabereid esitatud.

Rahanduskomisjoni esimees Meelis Atonen ütles reedel ÄPle, et eelnõu vastuvõtmise osas Riigikogus poliitilisi erimeelsusi ei ole.

Hetkel kuum