Euroopa telekomisektor sai investorite lemmikuks

Annika Matson 12. jaanuar 2004, 00:00

Nokia üllatavalt headest neljanda kvartali prognoosidest võitsid nii Siemensi, Ericssoni, Alcateli kui ka Suure Lombi taguse Motorola aktsia.

Investorite isu telekommunikatsiooniseadmete sektori aktsiate järgi on Euroopa turgude analüütikute sõnul üllatavalt suur. ?Nokia elimineeris suure hulga turuskeptikuid,? ütles Nomura Securities Londoni esinduse analüütik Richard Windsor. Ekspertide sõnul on tugevnenud märgid selle kohta, et ettevõtted suurendavad oma investeeringuid tehnoloogiasse. Seetõttu oodatakse sel aastal telekomisektorile tunduvalt paremaid tulemusi, kui mullu.

Investeerimispankade telekomianalüütikud reageerisid uudisele vaimustusega. Merrill Lynchi analüütikute sõnul on Nokia telekomisektori lemmik. Ka Saksa tehnoloogiafirma Siemens, Rootsi Ericsson ja Prantsuse Alcatel said tänu Nokia positiivsele eelteatele möödunud nädalal tuult tiibadesse. Samuti ületasid Nokia head prognoosid Atlanti ookeani ja viisid tõusule ka Motorola aktsia.

Siemens oli reedel Saksa juhtivaktsiate indeksis DAX 30 üks suurematest tõusjatest. Sama tegi Alcatel Prantsuse liideraktsiate indeksis CAC 40. Ericsson sai Nokia heade väljavaadete tõmbetuules investeerimispangalt Dresdner Kleinwort Wasserstein ostusoovituse. Aktsia hinnasihiks määrasid eksperdid 40 Rootsi krooni. Reedel kaubeldi väärtpaberiga 15 Rootsi krooni piirimail.

Investeerimispanga WGZ-Bank analüütikud soovitavad Nokia aktsiat osta, hinnasihiks määrasid nad 19 eurot. Rootsi suurpanga SEB ja Deutsche Banki analüütikud soovitavad Nokiat samuti osta, hinnasiht on mõlema panga ekspertidel 18 euro peal. Saksa investeerimispank Landesbank Rheinland-Pfalz (LRP) analüüsimeeskond tõstis Nokia hinnasihi 17 eurolt 20 eurole.

?veitsi investeerimispanga UBSi analüütikud kergitasid Nokia hinnasihi seniselt 16 eurolt 18 euro peale. Soovituseks jäi siiski ?neutraalne?.

Soome investeerimispank Mandatum määras Nokia kolme kuu hinnasihiks 17,5 eurot ning tõstis soovituse vähenda pealt kogu peale.

Jaapani investeerimispanga Nomura analüütiku Richard Windsoni sõnul on Nokia tegevuskasumi marginal võrguseadmete üksuses uskumatu. ?Nokia neljas kvartal mobiiltelefonide müügi osas oli samuti hiiglaslik,? märkis ta.

Nokia teatas neljapäeval üllatavalt headest neljanda kvartali prognoosidest. Soome ettevõtluse lipulaev tõstis oma nelja kvartali kasumiprognoosi, kuna kompanii nii võrguseadmete divisjoni kui ka mobiiltelefonide kvartalinumbrid on loodetust paremad. Maailma suurim mobiiltelefonide tootja hindab neljanda kvartali kasumiks aktsia kohta (pro forma) 0,28?0,29 eurot. Varem ennustas kompanii aktsiakasumiks 0,21?0,23 eurot. Mullu samal ajal oli vastav tulemus 0,26 eurot. Käibeks prognoosib Nokia 8,8 mld eurot. Novembris arvestati kuni 8,3 mld eurose käibega.

Oodatust paremaid arenguid on näidanud nii võrguseadmete- kui ka mobiiltelefonide üksus, ütles Nokia juht Jorma Ollila. Nokia võrguseadmete üksuse käive oli 1,7 mld eurot (26,6 mld krooni), mis on tunduvalt suurem varem prognoositud 1,4 mld eurost.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:06

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing