Kukkumistestis osutus vastupidavaimaks IBM

Kaido Einama 04. märts 2004, 00:00

IBMi sülearvutites kasutatakse kõvaketta kaitseks spetsiaalset põrutuskindlat süsteemi, mis enne maandumist tunneb vibratsiooni järgi ära kukkumise ja pargib kõvaketta kirjutuspead turvalisse asendisse.

Nii nagu eeldati, aitas kukkumiskaitse kõvakettal paremini vastu pidada. Kuid ka teistel tootjatel ei riknenud kõvaketas kohe esimesel kukkumisel.

Testis kasutati järgmisi sülearvuteid: IBM ThinkPad T41, IBM ThinkPad R50, Acer TravelMate 800, Dell Latitude D500, Hewlett-Packard nc6000, Toshiba Tecra M1.

Katsetes kukutati sülearvutid kontorilaua kõrguselt (ca 70 cm) põrandakattega kaetud betoonile, et imiteerida tüüpilistes kontoritingimustes toimuvat õnnetust.

Kukkumise ajaks käivitati arvutis WinBench99 koormustest, et kõvaketas oleks tööasendis. Enne ja pärast iga testi kontrolliti arvuti korrasolekut.

Pärast nelja kukkumist ei avastatud IBMi arvutitel väliseid ega sisemisi vigastusi.

Aceri arvuti kukkus esimesed kaks korda edukalt, kolmanda kukkumisega murdus üks plastikdetail trossluku kinnituse juurest. Neljanda kukkumise järel Windows kõvakettalt enam ei startinud.

Delli ja Hewlett-Packardi arvutid pärast esimest kukkumist töötasid, kuid koormustest WinBench99 andis veateate ja ei käivitunud ka pärast uuesti installimist. Edasisi katseid teha ei saanud.

Toshiba kukkus esimese korra edukalt, kuigi Windows ?taasavastas? pärast maandumist raadiovõrgu seadme. Pärast teist kukkumist Windows enam ei käivitunud.

IBMi, Aceri ja Delli sülearvutites kasutati Hitachi kõvakettaid, HP sülearvutis oli Fujitsu kõvaketas, Toshibas aga Toshiba enda toodang.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing