Pesuvõimalusi on erinevaid

Tanel Tark 05. mai 2004, 00:00

Käsipesula eeliseks võib pidada seda, et autot peseb inimene, kes näeb ja puhastab just need piirkonnad, mis vajavad erilist tähelepanu.

Seega võib autoomanik peaaegu alati kindel olla, et ta saab puhta auto. Käsipesula miinuseks võib pidada pikka pesemisele kuluvat aega ja olenevalt pesu põhjalikkusest keskmisest kõrgemat hinda. Keskmiselt kulub pesemisele 20?30 minutit, kuid kui soovitakse autolt eemaldada asfaldi- ehk bituumeniplekke ning teha sisepuhastust või teisi protseduure, kulub selleks märgatavalt rohkem aega. Lisaks pakutakse käsipesulais muidugi rohkelt lisateenuseid, nagu sisepuhastus, mootoripesu, vahatamine, poleerimine.

Tavalise autopesu hind erinevates käsipesulates on 80?200 krooni, maasturi ja väikebussi pesemisel lisatakse hinnale keskmiselt 50 krooni. Erinevates gaaraazides tehakse ka üsna odavalt aga siin tekib küsimus, kuidas see on võimalik? Eeskätt juhul, kui puudub heitvete puhastussüsteem ning pesuvedelik koos kemikaalide läheb otse linna kanalisatsiooni või settekaevudesse.

Nagu nimigi ütleb, peseb autot masin ja kõik ettemääratud pesuoperatsioonid (leotus, pesu, vahatamine, kuivatus) toimuvad automaatselt. Masinpesulad jagunevad just pesemismeetodi poolest kaheks, ehk siis harja- ja laserpesulateks. Need mõlemad omakorda jagunevad portaalpesulateks ja konveierpesulateks ehk pesutänava tüüpi pesulateks.

Pesuoperatsioone tehakse seisvale autole ja pesemine toimub survestatud veejugadega. Laserpesula eeliseks harjapesula ees võib pidada seda, et puudub otsene kontakt auto pinnaga. Talvisel mustemal perioodil toimib aga harjapesula võrreldes laserpesulaga paremini, kuna hari pühib mustuse paremini lahti, kui seda teeb veejuga.

Portaalpesula nõrgemaks küljeks võib pidada vähest jõudlust, kuna iga auto pesemiseks kulub keskmiselt 8 minutit ja põhjalikuma pesuprogrammi puhul veelgi rohkem.

Kõiki pesuoperatsioone (leotus, survepesu, harjapesu, loputus, vahatamine, kuivatus) tehakse seisvale autole.

Pesemine toimub pöörlevate harjadega, mis liiguvad ühtlaselt mööda auto pindu. Pesuseadmed liiguvad ümber auto niikaua, kuni kõik eelpool nimetatud toimingud on teostatud.

Seda tüüpi autopesulas toimuvad pesemise operatsioonid (leotus, survepesu, harjapesu, loputus, vahatamine, kuivatus) liikuval konveieril.

Auto liigub ühtlase kiirusega konveieril ning läbib kõik eelpool nimetatud operatsioonid järjestikku. Pesemist sooritavad pöörlevad harjad, mille vahelt auto konveierit mööda ühtlasel kiirusel läbi sõidutatakse.

Pesemine toimub nagu harjadega pesutänaval, kuid harjade asemel töötavad auto ümber survestatud veejoad.

Pesutänava eeliseks on suur jõudlus ehk iga järgnev auto saab pesulasse siseneda keskmiselt kahe minuti möödudes. Ühe auto pesutsükkel kestab keskmiselt viis minutit ja neile, kellel on aeg eriti kõrgelt hinnas, on selline variant üsna mugav.

Masinpesulates maksab autopesu sõltuvalt teenuse liigist 75?130 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing