Kohus uurib süüdistust saneerija Lauri Vitsuti vastu

Anne Oja 17. september 2004, 00:00

Tegu on politsei loodud saneerimispretsedendiga, kus kriminaalasi algatati saneerimisfirma Majanduskaitse Büroo tegevuse uurimiseks. Nn Viimistlusvikerkaare juhtum kujutab endast vaid ühte paljudest samalaadsetest saneerimistest.

Prokurör Kadri Väling süüdistab Majanduskaitse Büroo omanikeringi kuuluvat Lauri Vitsutit, ettevõtte raamatupidajat Erik Jegersit ja ehituskaupluse Viimistlusvikerkaar omanikku Margo Kõrkjast grupiviisilises kelmuses.

Vitsuti puhul lisandub süüdistus väljapressimises. Lisaks kelmusele peavad Kõrkjas ja Jegers vastust andma üle miljoni kroonises maksupettuses.

?Kriminaalasi on seadusevastaselt algatatud ja süüdistus alusetu, kohtualuste vastu pole mingeid tõendeid,? kommenteeris Majanduskaitse Büroo omanik Lauri Vitsut. Tema sõnul ei suuda riiklik süüdistaja süüdistust kohtus kaitsta. ?Ütlen nii, et kogu asi võib kokku kukkuda, kuna reaalne kahju puudub,? selgitas Vitsut. ?Kui pole laipa, pole ka kuritegu.?

Kohtusse jäid Vitsuti kinnitusel juba teist korda ilmumata väidetavalt kahju kannatanud Hansaliisingu, Ühisliisingu ja Hansainterjööri esindajad. Kriminaalsüüdistus on samas üles ehitatud tunnistajate ütlustele, lisas Vitsut.

Hansainterjööri pankrotihaldur Uno Feldschmidt põhjendas kohtule esitatud taotlust kriminaalasja ilma tema osavõtuta arutada: ?Kõik mis on, on halduri poolt üle antud ja juba kaante vahel.?

Kui kuriteokoosseis leiab tuvastamist, arutab kohus edasi tsiviilhagi võlausaldajatele tekitatud kahju selles ulatuses, mida uurijad tõestada suutsid.

Kuna 43 võlausaldajat said ettevõtte pankrotist ligi 29 miljonit krooni kahju, tõdes Feldchmidt, et tsiviilhagi katab vaid väikese osa kogu Hansainterjöörile tekitatud kahjust.

Ehitusmaterjalide müüja Hansainterjööri OÜ juhatusse kuulusid Margo Kõrkjas, Raido Raavik ja Annika Lukk. Margo Kõrkjas oli koos Alderson Ltd-ga ka ettevõtte omanik.

Eilne kohtuistung oli järjekorras teine, esmakordselt oli petuskeem arutusel sel kevadel. Lauri Vitsuti hinnangul venib kohtuprotsess vähemalt järgmisse kevadesse.

Varem on Lauri Vitsut kinnitanud, et Majanduskaitse Büroo saneeris raskustesse sattunud firmasid n-ö lojaalsete kreeditoride nõuete rahuldamise teel ja büroo tingimustest keeldunud võlgnike rahuldamata jätmise.

Pärnu ärimees Elmar Lepp süüdistas möödunud aasta septembris Lauri Vitsutit maksurevisjoniga ähvardamises.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:44

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing