Viisnurk jättis investorid külmaks

Alvar Jõgeva 24. september 2004, 00:00

Üleeile teatas Viisnurk puidudivisjoni müügist, tehinguga saab firma kahjumit ligi 13 mln krooni, millele lisanduvad müügitehingu kulud 1,9 mln krooni.

Uudis avaldati kolmapäeval peale börsi sulgemist, seega oli reaktsiooni oodata eile. Mõnevõrra üllatavalt ei sooritatud aktsiaga ühtegi tehingut, aktsia ostunoteering püsis 17,99 krooni tasemel.

Investorina ostaksin Viisnurga aktsiaid üsna raamatupidamisväärtuse lähedal, kuna firma majandustulemused on viletsad. Ettevõtte omakapital oli 30. juuni seisuga 74,8 miljonit krooni, millest tuleks lahutada 14,9 miljonit krooni, mis annab tulemuseks 59,9 miljonit krooni. Ühe aktsia raamatupidamisväärtuseks kujuneks seega 13,31 krooni.

Ma usun, et firma olukord saab minna pigem paremaks kui halvemaks, aktsiate ostmist kaaluksin 15?16 krooni tasemelt. Paljud halvad uudised on juba aktsia hinna sees, mistõttu peaks võimalik kukkumine olema piiratud. Viisnurga aktsiad ei tohiks portfellist moodustada suurt osakaalu, pigem tuleks seda käsitleda kui ostuoptsiooni, mis võib probleemide lõppedes pakkuda kõrget tootlust.

Kolmapäeval uue hinnarekordi teinud Hansapanga aktsia suutis seeriat jätkata, kerkides 0,28 protsendi võrra 112,03 kroonini. Väärtpaberi käive oli eile 11,2 miljonit krooni.

Käibeliidri tiitli sai Eesti Telekomi aktsia, seda tänu plokktehingule, milles vahetas omanikku 100 000 väärtpaberit. Käive ulatus 11,6 mln kroonini, aktsia hind jäi muutumatuks.

Üle pika aja sooritati ka võlakirjatehing. Sampo võlapaberi hind kerkis 0,29 protsenti. Omanikku vahetas 157 võlakirja, mis andsid käibeks ligi 2,5 mln krooni. Kahjuks on võlakirjadega kauplemine üsna juhuslik, väikeinvestori jaoks on paberite nimiväärtused üsna kõrged. Võlakirja risk on tunduvalt väiksem kui aktsial, mistõttu võiks nad portfelli tasakaalustada.

Börsi käive ulatus 25,5 mln kroonini.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing