Nokia võitles tagasi tükikese kaotatud turuosast

Nokia võitis kolmandas kvartalis võrreldes teise ja esimese kvartaliga tagasi mobiiltelefonide turuosa. Maailma suurima mobiiltelefonitootja turuosa kasvas teise kvartali 29 protsendilt kolmandas kvartalis ligi 31 protsendile, teatas analüüsifirma Strategy Analytics. Eelmise aasta kolmanda kvartaliga võrreldes on turuosa siiski veel 3,2 protsendipunkti võrra väiksem. Mullu kolmandas kvartalis oli turuosa 33,8 protsenti.

Nokia järel võitis eelmise aastaga võrreldes enim turuosa Samsung. Samsungi turuosa kasvas 11,2 protsendilt 13,5 protsendile. LG turuosa kasvas 5,7 protsendilt 7,0 protsendile. Sony Ericssoni turuosa kasvas 5,3 protsendilt 6,4 protsendile. Siemensi turuosa vähenes 8,9 protsendilt 7,5 protsendile ja Motorola oma 15-lt 13,9 protsendile.

Turuosa võtmise uudis aitas veidike plussi ka Nokia aktsia, mis kallines eile 1,5 protsenti, 11,7 eurole.

?Eelmistes kvartalites Nokia kaotas turuosa, nüüd on ta seda tagasi võitmas,? ütles investeerimispanga Evli analüütik Michael Andersson, kes on andnud aktsiale osta-soovituse. Hinnasiht on 15 eurot. Eile pärastlõunal kaubeldi Nokia aktsiaga Helsingi börsil 11,7 euro tasemel.

Anderssoni sõnul on firma aasta teisel poolel välja uue strateegiaga, et võita tagasi kaotatud turuosa ning eriti madalama klassi mobiiltelefonide segmendis ja pingutused on kandnud vilja. ?Keskklassi mobiiltelefonide turul tuleb Nokial veel vaeva näha, et eriti Lääne-Euroopa klientide meele järele olla,? märkis Andersson. Keskklassi sektoris on tema sõnul konkurentidest tugevasti esindatud Sony Ericsson, Samsung, LG, Siemens ja Motorola.

?Ka neljandas kvartalis võidab Nokia veel turuosa tagasi,? on Andersson kindel. Sama meelt on ka Soome investeerimispanga FIM Securites analüütik Jussi Hyöty, kes soovitab aktsiat koguda. ?Olen kindel, et ka aasta lõpp toob Nokiale häid uudiseid, kuid seda jätkuvalt hinnaalalduste toel,? märkis Hyöty.

Nokia turuosa mobiiltelefonide müügis kukkus varem sel aastal viie aasta madalamale tasemele, võitis kolmandas kvartalis hinnakärbete järel mobiiltelefonide turul turuosa, vahendas Bloomberg. Soome kompanii alandas hindu ja tõi turule odavamaid mudeleid.

Nokia kasvatas turuosa Aasias ja Lääne-Euroopas. Tänavu võib analüüsifirma Strategy Analytics hinnangul ülemaailmseks mobiiltelefonide turu kasvuks tulla kolmkümmend protsenti. Selle aasta turumahuks ennustatakse 670 miljonit telefoni. Tuleval aastal võib aga mobiiltelefonide turu mahu kasv aeglustuda analüütikute hinnangul kaheksale protsendile. Kolmandas kvartalis kasvasid mullusega võrreldes mobiiltelefonide tehastest väljastamised 25 protsenti, 168 miljonile ühikule.

Tänavu kolmandas kvartalis esitles Nokia ka oodatust paremat käivet ja kasumit. Evli analüütikud ootasid tegevuskasumi marginaaliks 12,1 protsenti, kuid Nokia suutis neid üllatada 13,4 protsendiga.

Soome tehnoloogia lipulaev Nokia andis neljandaks kvartaliks prognoosi, mis vastas analüütikute ootustele. Firma ootab kasumiks aktsia kohta 16?18 eurosenti. Rootsi investeerimispank Carnegie ootas 14?17 senti aktsia kohta. Kuid Nokia enda käibeprognoos neljandaks kvartalis oli suurem kui analüütikute oma. Firma ootab 8,4?8,6 miljardi euro suurust käivet. Carnegie näiteks ootab käibeks 8,2 miljardit eurot.

Nokia teenis kolmandas kvartalis 0,14 eurot kasumit aktsia kohta. Varem prognoositi kasumit 11?13 sendi vahele. Kvartalikäive oli 6,94 miljardit eurot. Mõlemad näitajad olid prognoositust paremad.

Hetkel kuum