Viimase kahekümne aasta nimekamate autosportlaste kihutamist saab näha 29. jaanuaril Tallinna hipodroomil, kus toimub MTÜ Mootorispordi Arendamise Keskuse korraldatud Tähtede Sõit.
Viimati korraldati Tähtede Sõit 20 aastat tagasi. Tänaste vaatajate õnneks on osalejate nimekiri üsna sarnane. Vanematest kuulsamatest nimedest on võistlema tulemas Eedo Raide, Hardi Mets, Ilmar Raissar, Joel Tammeka, Aare Klooren ja Margus Murakas. Noorematest Rainer Aus, Kert Uus, Martin Rauam ja Priit Saluri. Ringraja ässadest on võistlustules võimalik näha Tõnu Soomerit, Indrek Seppa ja Rain Pilvet.
Peakorraldaja Aivo Halanurme sõnul on väikeseks erinevuseks see, et paarikümne aasta eest sõideti Ladadega, tänavu aga kasutatakse võistlusautodeks võimsaid nelikveolisi Mitsubishi Lancer Evolution VI autosid. Viimastega peaks staarid rahvale üsna efektseid külglibisemisi suutma demonstreerida. Igaks juhuks on olemas ka tagavaraauto, milleks on Subaru Impreza.
Huvitavaks teeb võistluse seegi, et kellelgi pole eeliseid. Auto ja rada on kõigile võrdselt võõras ja pealegi antakse eelsõitudes võimalus n-ö käsi soojaks saada.
Pealtvaatajatele avatakse väravad kell 9 hommikul, kuid nii vara pole mõtet kohale minna, sest sõidud algavad kell 10 ja alles siis on midagi ka vaadata.
Alguses on eelsõidud, kus osalejad saavad autot ja rada proovida. Pärast eelsõite tulevad ajasõidud, kus läheb kõvemaks andmiseks, sest ajasõitudest saab edasi vaid kaheksa võistlejat, kes omavahel finaalides mõõtu võtavad. Finaalide algusajaks on plaanitud kell 12 päeval.
Võistlejatele antakse kaks autot, millega tehakse kaks ringi. Mõlemad asuvad samal rajal, kuid alustavad hipodroomi erinevatest otsadest. Esialgu tehakse kaks sõitu ja nende vaheajal vahetatakse autosid. Kui seis jääb 1:1, siis tehakse pealtvaatajate rõõmuks 200 meetri kiirendus. Kes viimase võidab, pääseb ka edasi järgmisse ringi.
Võistluste ajaks on kohale tellitud piisavalt toitlustajaid, kellele on pandud südamele, et soe supp ja soojad joogid oleksid kõigile saadaval.
Võistlust saab vaadata rajapiirde äärest, kust kõik peaks kenasti nähtav olema. Ringi pikkus on umbes kilomeeter.
Seotud lood
Kuld on eraisiku jaoks üks lihtsamaid ja kergemini arusaadavamaid viise investeerimiseks. Füüsilise kulla ostmine ja müümine ei nõua erilisi eelteadmisi ning investeerimisalast kogemust. Piisab teatud põhitõdede mõistmisest ning nende järgimisest.
Hetkel kuum
Neli aktsiat, mille ostmist tasub kaaluda
Tagasi Äripäeva esilehele