Fortumi tütarfirma Eestis järjest edukam

Erki Freiberg 06. veebruar 2006, 00:00

ASi Fortum Elekter käive kasvas tunamulluselt 150 miljonilt kroonilt aastaga 156 miljonile kroonile. Kasum kasvas samal ajal 11 miljonilt kroonilt 15,5 miljonile kroonile.

ASi Fortum Elekter juhatuse esimees Are Veski ütles, et 2005. aasta oli ettevõttele edukas ja sama stabiilset arengut oodatakse ka sellel aastal.

Kommenteerides kogu Fortumi kontserni häid majandustulemusi, ütles Veski, et kontserni positsioon Põhjamaades tugevneb, mida näitab ka eelmisel aastal Espoo elektrivõrgu ost.

Fortumi kontserni puhaskasum suurenes aastaga 17,9 miljardilt kroonilt 20,8 miljardile kroonile ja käive kasvas 59,8 miljardilt kroonilt 60,4 miljardile kroonile.

"See tehing, mille käigus osteti välja üks Saksamaa tugevamaid energeetikakontserne, on väga oluline Fortumile ja näitab ettevõtte tugevust. Tehingu positiivne mõju kontserni majandustulemustele avaldub edaspidi," lausus Veski.

Teise Fortumi Eestis asuva tütarfirma, elektri- ja soojatootmisega tegeleva Fortum Termesti tulemused jäid samale tasemele kui aasta varem. Ettevõtte käive on kahel viimasel aastal olnud ligi 300 miljonit krooni ja kasum üle 35 miljoni krooni.

Fortum Termesti juhatuse esimees Riho Sild ütles, et ettevõttel on käsil suured investeeringud, mis peaksid mõjutama järgmiste aastate majandustulemusi.

Sellel aastal jõuab gaasimagistraal Pärnusse ja käivad läbirääkimised uue suure gaasikatlamaja ehitamiseks Pärnusse, samuti ehitab firma Silla sõnul uut katlamaja Kohilasse kolivale Tallinna Vineeri- ja Mööblikombinaadile.

Eesti Energia finantsdirektori Margus Kaasiku sõnul on nafta ja gaasi hinnahüppest ning heitmekaubanduse käivitumisest tingituna vabaturu elektri hinnad Põhjamaades ja mujal Euroopas viimasel ajal oluliselt tõusnud.

Reedel avalikustatud Fortumi 20 miljardi kroonine majandusaasta kasum on taas kord kinnituseks, et turu olukord võimaldab energiaettevõtetel saavutada suurepäraseid majandustulemusi, sõnas Kaasik.

Ta lisas, et Põhjamaades on suurem osa elektritootmist just hüdro- või tuumaenergiapõhine, millest tulenevalt ei tähenda saastekvoodid nende jaoks olulisi piiranguid.

"Üle pika aja on elektri turuhinnad jõudnud tasemele, kus on võimalik hakata investeerima tootmisvõimsustesse. Pidevalt kasvavat nõudlust arvestades on see väga positiivne," selgitas Kaasik.

Fortum on ka üks ASi Eesti Gaas põhiomanikest ning omab vähemusosalust ASis Rakvere Soojus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing