Videotelefoni ajastu ei ole kaugel

Enn Heinsoo 20. aprill 2006, 00:00

Telefon, millega Norbys sai tutvuda, oli katsetamiseks hangitud Vizufon CIP-5000 seeriast pärit aparaat, mis maksab üpris kopsakat hinda, esialgu ligi 6000 krooni.

Helikvaliteet oli täpselt selline, nagu telefonilt oodata võib, pildikvaliteedi seadistamiseks oli aga aparaadis palju võimalusi. Kuna pilti aga saadetakse üle juhtme kokku pakitult, siis tulemusena võis kohata teisel pool juhet oleva inimese näopildis moonutusi. Kõrgemate kvaliteedi seadete juures esines probleemi harvemini ja inimese võis väikeselt ekraanilt ära tunda.

Telefonil on ka mõned esmapilgul ebapraktilised lisad. Näiteks võimaldab ta SMSide saatmist ja ka veebibrauser on sisse ehitatud, kuid korraliku klaviatuuri puudumine teeb nende võimaluste kasutamise ebamugavaks.

"See mudel on küll lisadega, mida kasutaja ei pruugi vajada, kuid tootjaid ja mudeleid on palju, kindlasti on tulevikus võimalik hakata müüma mudeleid, mis on eesmärgipärasemad ja odavamad," rääkis katsealusest videofonist Norby Telecomi VoIP ärisuuna juht Tarvo Jõeste.

"Hetkel on tegemist ikkagi testperioodiga. Uurime, kas nimetatud teenus on Eestis vajalik. Suve teises pooles võiks siiski oodata juba videotelefonide kampaaniaid ning teenuseid Norby poolt," lisas Jõeste.

Vizufonil on ka helisisendid ja -väljundid, mis võimaldab aparaadi seadistada konverentsiks. Ühendades telefoniga näiteks projektori ja mikrofonid, võib tänu mitme kõne toele pidada koosolekkõnesid.

Elioni meediasuhete juhi Ain Parmase sõnul näeb Elion hetkel videokõnesid VoIP-teenuse lisavõimalusena, kuid eraldi teenusena pole seda hetkel kavandanud.

"Alternatiivina on internetipõhised videokonverentsiteenused ning 3G mobiilivõrgu pakutavad videokõned. Uute VoIP-lahendustega on kavas välja tulla selle aasta esimesel poolel," rääkis Parmas Elioni plaanidest sarnase teenuse pakkumise osas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing