Sel aastal saab kiiremini sõita rohkematel teelõikudel kui kunagi varem

ÄP 05. mai 2006, 00:00

Maanteeamet tõstab sel aastal lubatud piirkiirust rohkem kui 620nel kilomeetril.

Suurimaks lubatud sõidukiiruseks saab nagu möödunud aastatelgi 110 kilomeetrit tunnis. Enamjaolt tõstetakse kiirus siiski sajale kilomeetrile tunnis.

110 km/h võib sõita lõikudel Tallinna-Narva suunal, Tallinna-Pärnu suunal ja Tallinna- Tartu suunal. Selline lubatud sõidukiirus on lõikudel, kus mõlemas sõidusuunas on kaks rida. Kokku tõstetakse lubatud sõidukiirus 110 km/h 165,5 kilomeetril.

Sajale kilomeetrile tunnis tõstetakse piirkiirus kokku 457,1 kilomeetril.

Kaheksandaks maiks peaks enamik piirkiirust tõstvaid märke üleval olema, kuid mõnel lõigul, mis parandamist vajavad, juhtub see hiljemalt 15. maiks.

Teedel piirkiiruse tõstmine on reguleeritud teede- ja sideministri 2001. aasta 9. mai määrusega nr 48. Selle kohaselt ei tohi maanteel, kus piirkiirust suurendatakse, kuni 500meetrisel teelõigul kolmel viimasel aastal olla toimunud kolme või enama kannatanuga liiklusõnnetust või kus ei olnud õnnetused tõenäoliselt tingitud suuremast sõidukiirusest. Kuigi liiklusseadus lubaks, ei tõsteta ühelgi teelõigul sel aastal piirkiirust veel 120 kilomeetrile tunnis.

Täpsemat infot, millistel teelõikudel piirkiirust tõstetakse, saab näha maanteeameti kodulehel internetis: www.mnt.ee

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing