Eesti Ehituse tütarfirma ostis teedeehitusmasinate rendiettevõtte

Mariliis Pinn 05. september 2006, 00:00

Kaurits on Eesti juhtiv teedeehitus- ja mullatöömasinate rendiettevõte, mille masinapargis on üle viiekümne lisavarustusega roomikekskavaatori ja buldooseri.

Ettevõtte eelmise aasta käive oli 58,7 miljonit krooni ja puhaskasum 8,2 miljonit krooni. Firmas töötab 73 inimest, kellest 12 kuulub insener-tehnilise personali hulka.

Kauritsa vähemusosaluse omanikuks jäävad võrdsetes osades senised juhatuse liikmed Peeter Annijerv ja Mati Kalme, kes jätkavad oma ametikohal ka pärast lepingu sõlmimist.

Tehingu koguväärtus on 41 miljonit krooni, mis makstakse osade kaupa välja 2006. aasta jooksul sõltuvalt tehingu tingimuste täitmisest. Tehingu teostamiseks on veel vajalik konkurentsiameti väljastatav koondumise luba.

Eesti Ehituse tütarettevõte ASPI lisandumine omanikeringi võimaldab OÜ-l Kaurits laieneda Leetu ja Lätti.

OÜ Kaurits omanik Mati Kalme ütles, et müüs ettevõtte, sest aeg-ajalt tuleb karussellilt maha astuda ja hoogu lükata. Eesmärk oli kaasata rohkem ressursse ettevõtte arengusse. Esialgu on plaanis kindlasti laieneda Leetu ja Lätti, hiljem Ukrainasse. Ettevõtte müügist saadud tulude saatust ta ei kommenteerinud.

ASi ASPI juhtkonna hinnangul tugevdab OÜ Kaurits lisandumine ehituskontserni viimase positsiooni teede- ja infrastruktuuriehituses.

ASi ASPI peadirektori Margus Vaimu sõnul ostid nad OÜ Kaurits seepärast, et nad on nagunii üks ettevõtte põhikliente. Lisaks aitab see leevendada masinate põuda praeguse ehitusbuumi ajal.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing